Маж од Чешка, убиен од лавот што го чувал како милениче во својот двор!

Михал Прасек поседувал деветгодишен лав и уште една лавица за размножување што предизвикувало загриженост кај локалните жители.

Таткото на Прасек го пронашол телото во кафезот на лавот и за локалните медиуми изјавил дека бил заклучен одвнатре. Животните - кои живеат во посебни  кафези, биле убиени од страна на полицијата повикана на местото на настанот.

„Апсолутно неопходно“ беше пукањето „за да дојдеме до телото на Прасек“ изјави портпаролот на полицијата за локалните медиуми.

Прасек (33) го купил лавот во 2016 година, а лавицата ја купил минатата година и двата ги чувал во кафези кои самиот ги направил во својот заден двор во селото Здехов.

Претходно му била одбиена дозволата за изградба на кафези и подоцна бил казнет за нелегално одгледување.

Но, неговиот конфликт со властите стигнал до ќор-сокак откако одбил да дозволи некој да влезе на неговиот имот.

Поради недостатокот од соодветни капацитети во Чешката Република, или било какви докази за суровост кон животните лавовите не можеле со сила да му бидат одземени.

По интервенција од страна на полицијата, инцидентот го класифицирале како сообраќајна несреќа.

„Денешниот инцидент можеби конечно ќе помогне во решавањето на овој долгорочен проблем“, рече градоначалникот на Здехов, Томас Коцурек

Мало мајмунче кое пее додека се капе: Замислете да го имате овој пресладок миленик (видео)

Можеби на прв поглед ви делува не вообичаено за домашен миленик да се има мало мајмунче, но откако ќе го погледнете видеото веднаш ќе го посаката.

Мајмуните како едни од најинтелигентните животни се почесто земаат место за домашен миленик покрај мачките и кучињата. Ова преслатко животно ќе ви го направи денот поубав:

Откриено што ја намалува машкоста за 1 см! Внимавајте ако го практикувате ова

За интимните односи и половите органи речиси и да нема тема која не е разработена и за која не е зборувано. Покрај методите и исхраната која влијае позитивно на големината на машкиот полов орган постои и нешто кое влијае и негативно.

Според студија објавена од „Journal of Sexual Medicine" потврдено е дека дури 20 отсто од машката популација има помал пенис дури и од просечниот, 12,5 цм во ерекција. На нашите простори просечната должина на машкиот полов орган е 14 цм во ерекција.

Она што негативно влијае и доведува до намалување на пенисот е нередовното мастурбирање и немањето сексуални акти.

За виталност и здрав пенис истражувачите велат потребно е барем два пати недлно да имате секс или да мастурбирате, особено ако сте на возраст од 18 до 30 години.

Психолозите тврдат: Сите ова го прават по сексуалниот чин, а навистина е ОПАСНО!

Британските психолози открија интересна работа поврзана со интимните односи, односно за моментите што следат по сексуалниот чин.

Без разлика дали вашата врска е солидна и долга, или сте на самиот почеток, сигурно се случило откако ќе имате секс, да имате голема желба да ги запознаете внатрешните пориви и чуства на вашиот партнер.

Психолозите тврдат дека овој модел на однесување е сосема нормален, бидејќи повеќето луѓе по сексуалните односи сметаат дека се најблиску до нивниот партнер и се склони кон емоционално отворање и доверување на нивните интимни тајни.

Иако во хармоничен емотивен однос ова е пожелна работа и тоа овозможува да се доближите и подобро да се запознаете со партнерот, експертите предупредуваат дека тоа може да биде многу штетно на почетокот на врската или во случај на површни односи.

Ако сметате дека вашата врска нема капацитет да стане долгорочна, може да жалите за зборовите што ги споделивте, или дека на некој начин вашиот партнер ќе го користи подоцна против вас.

Најчитани

Твитови