Нови детали од секс аферата во Белград: Цената на две од нив за една вечер била 10.000 евра!

Михајло Максимовиќ, макро кој е во притвор заради организација на елитна проституција во Белград, организирал обука и бизнис кусреви за елитните проститутки, како и луксузни патувања за потребни на нивните клиенти кои не жалеле пари да платат за нивните услуги. Меѓу сите нив две од проститутките покажале најмногу, и имале екстремно високи цени, а двете се учеснички на ријалити шоуто Задруга на Пинк телевизија. 

Сања Станковиќ и Божана Вујиновиќ заработиле по 10.000 евра за една недела при посетата на Сејшели со клиенти каде ги понудил и обезбедил макрото Михајло Максимовиќ, најголем подведувач и макро во регионот.

Клубот на елитни проститутки бил организиран повеќе од пет години но аферата пукна сега, откако макрото беше уапсен од страна на полицијата уште во февруари, а деталите се криеле се до овие денови. Максимовиќ и неговиот брат Душан Миленковиќ се во притвор и се осомничени и за трговија со луѓе, бидејќи некои од девојките сведочеле дека тие биле принудени да даваат сексуални услуги.

Сања Станковиќ

- Девојките кои работеле за него не се под истрага, а во бележниците и компјтерот на макрото се најдени докази дека двете наведени старлети за неколку дена во Сејшелите заработиле вкупно 20.000 евра, или секоја по 10.000 платено од извесен Мајкл, со тоа што макрото им дозволил по пет илјади евра да задржат за себе.

- Сања и Божана имаат посебен статус во клубот, може да се каже дека тие се фаворити на макрото. Сања е во клубот две и пол години, а Божана е во каталогот на Михаило повеќе од пет години, и пружаат секс сервис само на најбогати и најплатежни клиенти. 

Михајло и неговиот брат Душан и неговите клиенти обично комуницирале со пораки преку Вибер. Биле претпазливи, еден телфонски број служел за комуникација со клиентите а друг е користен за комуникација со проститутките. Девојките кои работеле за нив често ги менувле телефонските броеви за да се скрие трагата.

Во податоците при истаргата е пронајдена и  табела во која се имињата на клиентите, вклучувајќи познати политичари, спортисти, бизнисмени, банкари и менаџери, како и имњата на проститките од кои најпознати се старлети од ријалити шоу програмите како наведената Божана, Милица Живановиќ позната како Мими Оро, Наташа Шавија, како и Анабела Шчекиќ Тигрица, но и девојки помалку познати во јавноста меѓу кои и една Македонка од Скопје. 

 

извор: вечер

 

Жените родени во овие знаци имаат најголема среќа во љубовта

Овие жени имаат најголема среќа во љубовта, бидејќи за нив не постои посесивност и љубомора.

Тие знаат како да се изборат со тоа и да уживаат во љубовта.

Овен

Тие се многу сигурни во љубовта и секогаш чекорат со главата горе. Тие се зафатени со себе и затоа се одлични и во врска бидејќи се многу зрели и силни.

Стрелец

Жените родени во овој знак се големи авантуристки кои уживаат во љубовта. За нив не постои љубомора, туку само љубов, страст и разбирање. Тие живеат во моментот и секогаш се посветени на тоа што го избрале.

Водолија

Тие се слободни души кои ја почитуваат и туѓата слобода. Во љубовта се многу посветени, но и индивидуалисти кои точно знаат што сакаат.

Флертувајте на ниво, жените ги открија правилата

Сигурно до сега ви се случило да сте излезени со друштво во некое кафиле и таму да здогледате девојка која ви се допаѓа.

За сигурен и успешен пристап ви ги даваме следниве совети:

Контактот со очите е најважен

Достигнете возбудување само со одржување на контакт со очи. Благо погледнување пропратено со блага насмевка.

Платете и го пијалокот, но на вистински начин

Немојте да и праќате светло пиво. Прашајте го келнерот, девојката што ви се допаѓа што пие и тоа пратете го. Доколку не можете да дознаете што пие, чаша шампањско е полн погодок.

Понудете го со пијалок и нејзиното друштво

Бидете фини кон нејзините другарки. Доколку се веднаш до неа, во тој случај и нив почастете ги со пијалок! Ќе изгледа многу безврска доколку не го направите тоа.

Не очекувајте ништо во замена за пијалокот

Почекајте на одговор. Мажите најчесто мислат дека ако им платат пијалок на девојките, дека тие треба со нив да разговараат. Не сте помислиле дека можеби ја вознемирувате. Секогаш гледајте на частењето како на несебичен гест. Тој освен фала и не заслужува ништо друго.

Замолете го келнерот да ве запознае

Не можете да знаете дали таа имала лош ден, дали сака да биде сама или можеби има супер ден и расположена е за нови познанстава. Келнерите во 99 отсто сигурно го знае тоа. Додека вие сте на непознат терен, келнерот веќе има поразговарано со таа личност, ако ништо друго додека нарачувала пијалок.

Бидете внимателни со комлиментите

Искрено, површни комплименти се одличен начин да го уништите расположението и да и направите да се чувствува непријатно. Во тој случај таа нема да ви верува на ништо што ќе и речете.

Само бидете опуштени

Кажете и “здраво” и започнете нормална комуникација. Не можете ни да замислите колку таквото нормално однесување може далеку да ве однесе.

Не значи не

Прифатете не како одговор

Списокот на нови министри ќе биде објавен во петок, но кого се ќе опфати?

Официјално не е соопштено, но ново име во неговиот кабинет ќе биде Горан Милевски, претседателот на Либерлано Демократската партија.

Тој не сака да коментира, но во телефонски разговор за Канал 5 изјави дека ЛДП очекува да добие министерство со ресор, што досега не беше случај.

-Не би сакал да коментирам. Одлуките за нови функционери е коректно да ги соопшти мандаторот, Зоран Заев. ЛДП очекува да добие министерство со ресор, Горан Милевски –пратеник и претседател на ЛДП.

Неофицијално, премиерот Заев предложил ЛДП да избере помеѓу култура и локална самоуправа. Но, сепак во партијата понаклонети биле кон ресорот локална самоуправа каде што се уште раководи Сухејл Фазлиу од партијата на Весел Мемеди.Зоран Шапуриќ од ЛДП кој раководи со министерството без ресор пак, се поизвесно е дека ќе ја отстапи функцијата на кадар на партијата на Мемеди. Со назначување на Милевски за нов министер, неговото пратеничко место во Собрание ќе го пополни пратеничка од СДСМ.

Она што е сигурно е дека култура, земјоделство и политички систем се тритересори кои сигурно ќе добијат нови министри. Според информации од ДУИ актуелниот министер за животна средина Садула Дураку ќе биде на чело на новоформираното министерство за политички систем, а неговото место во животна средина и просторно планирање ќе го пополни Насер Нуредини, син на бизнисменот Аки Нуредини.

На почетокот на идната недела најверојатно ќе се одржи и собраниската седница каде што пратениците ќе гласаат за новиот владин состав.

Од СДСМ не откриваат многу детали, освен дека до петок премиерот ќе ги соопшти промените кај високите функционери, а паралелно и на новите директори на државните институции.

Во меѓувреме од СДСМ најавуваат и внатрепартиски измени. Ветуваат дека во идниот период ќе се надгледува сработеното на функционерите на СДСМ. Доколку не ги исполнат очекуваните резултати од партиската програма,  тврдат дека од нив ќе бараат одговорност. 

За опозициската ВМРО ДПМНЕ целиот процес на реконструкција е само манипулација со која се прави ротација на актуелните функционери. И од албанскиот опозициски блок не веруваат на големи промени испоред нив се потребни предвремени парламентарни избори.

Најчитани

Твитови