Блиц: Откриено како девојките влегуваат во елитната проституција во Србија!

Блиц: Откриено како девојките влегуваат во елитната проституција во Србија

Михаил Максимовиќ во последните години сериозно ја развил својата мрежа на проституција за да остане недопирлив доколку некоја од проститутките која работи за него биде упасена, за што сведочи фактот дека на сите начини се обидувал да избегне средба со проститутките.

Како што кажал извор запознаен со истрага против макрото, девојките кои сакале да се влезат во елитната проституција и да работат за него ретко кога имале контакт со Максимовиќ. Всушност, до него доаѓале само најдобрите, по препорака на жена со која соработувал.

– Таа жена е долго во бизнисот со проститутки. Таа ги бира, таа им дава работа. Девојките не можат да отидат кај Максимовиќ и да барат да ги вработи, се оди преку негова соработничка – вели изворот за Блиц.

Две девојки кои работеле за уапсениот Михаил Максимовиќ одлучиле да соработуваат со полицијата и со тоа добиле статус на заштитени сведоци.

Тие се уапсени поради нудење сексуални услуги на турски државјани во еден белградски хотел. По ова тие одлучиле да сведочат против Максимовиќ и неговиот брат кои ги подведувале.

Во своите изјави тие изјавиле дека Максимовиќ и неговиот брат психички ги малтретирале, ги терале да трошат голема сума на пари за вградување на силикони, одење на тренинг и преглед на гинеколог на свој трошок.

После овие нивни сведочења, девојките за кои се сомнева дека биле жртви на трговија со луѓе, точно е дека се сексуално експлоатирани, па добиле статус на заштитени сведоци.

Според неофицијалните информации, тие не припаѓаат на групата старлети, пејачки, ѕвезди од реални шоуа  и останати девојки кои Максимовиќ ги подведувал и тоа по цена од 150 до 500 евра за час.

Инаку на девојките им припаѓа половина од договорената сума, додека остатокот припаѓал на Максимовиќ.

Максимовиќ кој важи за еден од главните макроа и порано е осудуван за подведување на девојки. По апсењето во 2014. кога во неговиот автомобил е пронајден список со девојки кои работеле за него, како и клиенти осуден е на условна казна од десет месеци затвор со рок на траење од три години и парична казна од 120.000 динари.

Сега за разлика од тогаш, Максимовиќ и неговиот брат се наоѓаат во многу поголем проблем, бидејќите девојките одлучиле да соработуваат со полицијата.

Максимовиќ инаку работел така што имал каталог со по четири фотографии од девојките кои ги нуди.

На две фотографии девојките се голи, на едната се гледаат нејзините интимни делови од телото, а на едната како изгледаат дотерани и облечени.

Клиентите меѓу кои има и познати личности после прегледувањето на каталогот бирале девојка и договарале состанок во некој од изнајмените станови или хотели. По состанокот, девојките веднаш го добивале својот дел.

 

извор: blic.rs

Точки на возбуда: Јарците сакаат садо-мазо, Стрелците с*кс на отворено

Како да ја разгорите страста на вашиот партнер? Можеби неговиот хороскопски знак може да ви даде правилна насока во која треба да размислувате.

Најдобар начин да дознаете што го возбудува вашиот партнер и да го прашате и отворено да разговарате за сексот со него. Ако ви треба загревање, проверете дали неговиот хороскопски знак ќе ви открие која е неговата точка на возбуда.

ОВЕН

Мажите генерално се визуелни суштества, а тоа особено важи за претставниците на овој знак од зодијакот. Нема да погрешите ако го изненадите вашиот партнер со секси долна облека, а нема да штети и ако направите мало шоу за него.

БИК

Сензуалните Бикови најлесно ќе ги заведете со храна: јадете јагоди со шлаг, намачкајте се еден со друг со чоколаден прелив, а понекогаш е доволна само аромата – намамете го со масло со мирис на ванила.

БЛИЗНАЦИ

Пуштете глас! Близнаците ги возбудува задоволството на партнерката, особено ако може да го слушнат тоа. Споделете ги вашите сексуални фантазии шепотејќи му ги на уво.

РАК

За да уживаат целосно, Раковите мора да се препуштат целосно. Ставете му превез на очите и приредете му уживање што нема да го заборави ни неговото тело, ни неговиот ум.

ЛАВ

Моќните и самоуверени Лавови се отворени за својата сексуалност и желби. Поиграјте си со неговите тестиси и ќе откриете ново ниво на возбуда кај него.

ДЕВИЦА

Девиците, познати перфекционисти, уживаат во откривање нови вештини. Самозадоволувајте се пред него и покажете му што ви треба за да уживате. Со радост ќе научи и ќе сака да го повтори наученото.

ВАГА

Мажите во овој знак се романтичари и сакаат интимни искуства без големи гестови. Бидете нежни во секој ваш потег и ќе ја добиете приврзаноста на овие дарежливи љубовници.

ШКОРПИЈА

Мажите Шкорпии се едни од најмрачните и најмистериозните, а тоа се однесува и на нивниот сексуален живот. Согласни се на секакво ново сексуално искуство, но сепак прво прашајте пред да почнете.

СТРЕЛЕЦ

Ослободете се од вашите инхибиции и изненадете го со секси однесување на отворено – на плажа, на покрив на зграда, во ливада… Овие егзибиционисти ќе експлодираат од страст!

ЈАРЕЦ

Ако тоа е нешто за кое сте размислувале, садо-мазо игрите може да отворат цел еден нов свет на сексуални уживања за вас и вашиот партнер Јарец. Секако, треба да сте соодветно информирани и подготвени за какви било експериментирања.

ВОДОЛИЈА

Водолиите се откачени, непредвидливи и понекогаш се чини дека живеат во свој свет. Но, кога станува збор за сексот, целосно се присутни и посветени и тоа го очекуваат од партнерката. Со мажот Водолија треба да бидете присутни во секоја секунда и по можност да го гледате во очи. Тоа ќе го излуди!

РИБИ

Можеби ова ќе ви звучи како клише, ама однесете го под туш. Нема да ве лажеме, сексот под туш може да биде исклучително комплицирано (читај: лизгаво) доживување, но не го исклучувајте оралниот секс од секс-менито.

„Игра на тронови“, „Чернобил“ и „Прекрасната г-ѓа Мајсел“ со најмногу номинации за наградата „Еми“

Култната серија „Игра на тронови“ преовладува на номинациите за наградата „Еми“ со 32-те номинации меѓу кои за најдобра драма, како и со неколку номинации за најдобри глумци, пренесува „Тајм“. 

Дарси Карден и Кен Џенг ги објавија топ-категориите во вторникот. Покрај „Игра на тронови“ врвните номинации ја вклучуваат „Прекрасната г-ѓа Мајсел“ , која доби 20 номинации, мини-серијата „Чернобил“ која има 19 номинации и „Кога ќе нѐ видат“ со 16 номинации.

Седумдесет и првата „Еми“ награда ќе биде емитувана на 22 септември  на Фокс. Домаѓинот сѐ уште не е објавен. Сите номинации погледнете ги на видеото подолу.

Знаци дека дефинитивно сте ја пронашле совршената љубов

Се поврзувате без напор

Можеби сте се запознале преку заеднички пријатели. Можеби случајно сте налетале еден на друг. Можеби заедно сте седеле во кафана. Во секој случај, во моментот кога конечно сте се поздравиле и сте започнале муабет, хемијата била неверојатна.

Се создала длабока и интензивна поврзаност низ разговор и говор на тело. Кај некои парови, ова чувство избледува со текот на времето, но со вашата сродна душа, тоа чувство станува сѐ посилно и поинтензивно.

Нивото на комуникација е беспрекорно

Успехот на секоја долготрајна врска може да се препише на способноста за комуникација. Се работи за реална комуникација во која ништо не е скриено и е лишена од лаги. Ова ве прави отворени и ранливи пред вашите партнери. Понекогаш ова се вежба, но сѐ оди полесно со сродната душа. Важно е сродните души да ги изразуваат своите потреби и да знаат дека комуникацијата има различни облици.

Најчитани

Твитови