Три калуѓерки имаат бизнис со марихуана: На годишно ниво заработуваат околу 990.000 евра!

Три калуѓерки од Калифорнија решија да влезат во еден многу исплатлив бизнис  – одгледуваат и продаваат марихуана. На годишно ниво заработуваат околу 990.000 евра, а целиот проект го почнале пред седум годиини со само 12 садници канабис.

Тие тврдат дека со нивните производи успеале да излечат осум луѓе од зависности, а марихуаната ја произведуваат за да лекуваат луѓе од болести како рак и епилепсија.

„Работевме со неколку луѓе зависници од алкохол, цигари или некој вид на дрога. Успеавме да ги излекуваме и сите се чувствуваат многу подобро. Многу сме поуспешни од организацијата Анонимни алкохоличари“, вели калуѓерката Кејт.

Таа за канабисот вели дека е прекрасна билка што лекува на посебен начин.

„Светот полека се отвора кон идејата дека канабисот може да се користи како лек, а не како опасна дрога“, вели таа.

За нив е снимен и документарец, а тие се надеваат дека ќе успеат да се изборат за измени на законите со кои се забранува користење марихуана. Режисерот на документарецот, Роб Рајан, вели дека филмот е интересен, искрен и дека ќе ве погоди право во срце.

Мало мајмунче кое пее додека се капе: Замислете да го имате овој пресладок миленик (видео)

Можеби на прв поглед ви делува не вообичаено за домашен миленик да се има мало мајмунче, но откако ќе го погледнете видеото веднаш ќе го посаката.

Мајмуните како едни од најинтелигентните животни се почесто земаат место за домашен миленик покрај мачките и кучињата. Ова преслатко животно ќе ви го направи денот поубав:

Откриено што ја намалува машкоста за 1 см! Внимавајте ако го практикувате ова

За интимните односи и половите органи речиси и да нема тема која не е разработена и за која не е зборувано. Покрај методите и исхраната која влијае позитивно на големината на машкиот полов орган постои и нешто кое влијае и негативно.

Според студија објавена од „Journal of Sexual Medicine" потврдено е дека дури 20 отсто од машката популација има помал пенис дури и од просечниот, 12,5 цм во ерекција. На нашите простори просечната должина на машкиот полов орган е 14 цм во ерекција.

Она што негативно влијае и доведува до намалување на пенисот е нередовното мастурбирање и немањето сексуални акти.

За виталност и здрав пенис истражувачите велат потребно е барем два пати недлно да имате секс или да мастурбирате, особено ако сте на возраст од 18 до 30 години.

Психолозите тврдат: Сите ова го прават по сексуалниот чин, а навистина е ОПАСНО!

Британските психолози открија интересна работа поврзана со интимните односи, односно за моментите што следат по сексуалниот чин.

Без разлика дали вашата врска е солидна и долга, или сте на самиот почеток, сигурно се случило откако ќе имате секс, да имате голема желба да ги запознаете внатрешните пориви и чуства на вашиот партнер.

Психолозите тврдат дека овој модел на однесување е сосема нормален, бидејќи повеќето луѓе по сексуалните односи сметаат дека се најблиску до нивниот партнер и се склони кон емоционално отворање и доверување на нивните интимни тајни.

Иако во хармоничен емотивен однос ова е пожелна работа и тоа овозможува да се доближите и подобро да се запознаете со партнерот, експертите предупредуваат дека тоа може да биде многу штетно на почетокот на врската или во случај на површни односи.

Ако сметате дека вашата врска нема капацитет да стане долгорочна, може да жалите за зборовите што ги споделивте, или дека на некој начин вашиот партнер ќе го користи подоцна против вас.

Најчитани

Твитови