НЕ САКААТ ДА СЕ ВРЗАТ: Tри хороскопски знаци кои не се за врска!

Не се залудувајте по нив, бидејќи тие иако теоретски знаат што е љубов, во пракса тешко се снаоѓаат со своите емоции.

Ова не значи дека треба да бегате од нив, но обидете се очекувањата и надежите да ги сведете на минимум за да не бидете повредени.

Еве со кои хороскопски знаци не е лесно да се биде во врска:

ЛАВ

Лавовите се привлечни затоа што се самоуверени и спремни да се дружат со сите. Понекогаш се драматични, но во целина се работи за креативни и друштвени личности.

Овој огнен знак го сака животот, силен е, но негова слаба страна е спремноста на компромиси. Иако се идеални пријатели, како љубовни партнери се тешки за излегување на крај. Егоистични се, арогантни и често нефлексибилни.

СКОРПИЈА

На Скорпиите страста им е на прво место и нивната приврзаност многу зависи од застапеноста на сексот во врската.

Од нив очекувајте љубомора и приговори, особено доколку стагнирате на поле на страста. Исто така, со нив е тешко да се преговара и договара, па компромисите би биле доста тешки.

ВОДОЛИЈА

Водолиите се навидум ладни и не покажуваат емоции, додека во нив се случува сериозна експлозија со која ни самите не знаат да се справат.

Но, тие избираат зборови, организираност и јасност. Планираат премногу, па затоа врската со нив оди од една во друга крајност. Неодлучни се, а некогаш нивната неодлучност може да биде протолкувана како ладнокрвност и незаинтересираност. Влегуваат брзо во врски, а така и ги завршуваат.

Видео туторијал: Направете си совршена пунџа за само една минута!

Casual пунџа е ин веќе неколку години и сеуште котира високо во светот на фризурите. Оваа опуштена фризура е одлична за дневна, но и вечерна варијанта. Во продолжение погледнете како сами да ја направите за само една минута...

На свадбата се појави поранешната девојка на младоженецот и направи невидена драма!

Поранешната девојка на младоженецот упаднала на самиот чин на венчавката облечена во венчаница.

Снимката на која поранешната во венчаница упаѓа на најубавиот дел од церемонијата, со шминка и фризура станала вирална.

Daily Mail пишува дека поранешната девојка, која младоженецот го влечела за рака во еден момент паднала на колена, викала дека таа не е виновна за раскинувањето и дека тој мора да и се врати.

Погледнете:

Ова е актерката која ќе ја глуми принцезата Дијана во најскапата серија на „Нетфликс“

Актерката Ема Корин ќе ја толкува улогата на принцезата Дијана во хит - серијата „Круната“, објави „Нетфликс“.

Корин рече дека е исклучително возбудена и почестена што ќе му се приклучи на актерскиот тим за четвртата сезона.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

different hairs of the last 6 months, a wee compilation

A post shared by Emma Corrin (@emmalouisecorrin) on

„Серијата ја следам од првата епизода, а помислата дека ќе се приклучам на неверојатно талентирана актерска екипа е речиси надреална“, рече таа.

„Принцезата Дијана беше икона и нејзиното влијание врз светот сè уште е длабоко и поттикнувачко“, рече Корин.

Корин е брилијантен талент и веднаш нè освои кога му се приклучи на тимот како Дијана Спенсер“, рече авторот на серијата, Питер Морган.

Најчитани

Твитови