Андерс Холч Повлсен - милијардерот кој ги загуби своите 3 деца во масакрот во Шри Ланка!

Парот, заедно со нивната најмлада ќерка Астрид, се збогуваше со своите 3-те деца поради еден брутален и бесмислен чин.

Данскиот милијардер Андерс Холч Повлсен (46) и неговата сопруга Ана трагично изгубија 3 од нивните 4 деца во масакрот во Шри Ланка, во координирани терористички напади каде животите ги изгубија 290 луѓе.

Од рацете на терористите настрадаа Алма, Агнес и Алфред Повлсен.

Еден брутален бесмислен акт на радикална организација го промени ова семејство засекогаш.

Факти за семејството Повлсен:

Семејството Повлсен отсекогаш беше екстремно приватно за нивните деца. За 3-те девојчиња и едното момче се знаеја многу малку информации.

Сè до овој брутален напад семејството водеше прекрасен живот, а богатството на Повлсен беше проценето на 7.9 милијарди долари.

Андрес е могул во модниот свет и од своите родителите ја наследи успешната линија за облека „Бестселер“. Тој е доминантен сопственик на акции во модната компанија „АСОС“.

Семејството одмораше во главниот град на Шри Ланка, кога двајца терористи влегле во нивниот хотел, кој се сметал за безбеден тропски рај со поглед на Индискиот Океан.

За време на семејниот одмор Алма му дала на светот ретка можност да ѕирне во нивните животи и на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии со нејзините браќа и сестри.

Семејството живееше на релација Данска – Шкотска, каде имаа огромен имот. Андрес ја обожава Шкотска, нејзината природа и отворен простор, а имотот таму го купил во 2006 година.

Андрес во Шкотска е најголемиот приватен сопственик на земјиште и поседува повеќе од 220.000 акри и со својата сопруга имале развиено проект „Re-Wilding Project”, кој ќе ја врати природата во Шкотска во нејзиното првобитно издание.

извор: crnobelo.mk

Мало мајмунче кое пее додека се капе: Замислете да го имате овој пресладок миленик (видео)

Можеби на прв поглед ви делува не вообичаено за домашен миленик да се има мало мајмунче, но откако ќе го погледнете видеото веднаш ќе го посаката.

Мајмуните како едни од најинтелигентните животни се почесто земаат место за домашен миленик покрај мачките и кучињата. Ова преслатко животно ќе ви го направи денот поубав:

Откриено што ја намалува машкоста за 1 см! Внимавајте ако го практикувате ова

За интимните односи и половите органи речиси и да нема тема која не е разработена и за која не е зборувано. Покрај методите и исхраната која влијае позитивно на големината на машкиот полов орган постои и нешто кое влијае и негативно.

Според студија објавена од „Journal of Sexual Medicine" потврдено е дека дури 20 отсто од машката популација има помал пенис дури и од просечниот, 12,5 цм во ерекција. На нашите простори просечната должина на машкиот полов орган е 14 цм во ерекција.

Она што негативно влијае и доведува до намалување на пенисот е нередовното мастурбирање и немањето сексуални акти.

За виталност и здрав пенис истражувачите велат потребно е барем два пати недлно да имате секс или да мастурбирате, особено ако сте на возраст од 18 до 30 години.

Психолозите тврдат: Сите ова го прават по сексуалниот чин, а навистина е ОПАСНО!

Британските психолози открија интересна работа поврзана со интимните односи, односно за моментите што следат по сексуалниот чин.

Без разлика дали вашата врска е солидна и долга, или сте на самиот почеток, сигурно се случило откако ќе имате секс, да имате голема желба да ги запознаете внатрешните пориви и чуства на вашиот партнер.

Психолозите тврдат дека овој модел на однесување е сосема нормален, бидејќи повеќето луѓе по сексуалните односи сметаат дека се најблиску до нивниот партнер и се склони кон емоционално отворање и доверување на нивните интимни тајни.

Иако во хармоничен емотивен однос ова е пожелна работа и тоа овозможува да се доближите и подобро да се запознаете со партнерот, експертите предупредуваат дека тоа може да биде многу штетно на почетокот на врската или во случај на површни односи.

Ако сметате дека вашата врска нема капацитет да стане долгорочна, може да жалите за зборовите што ги споделивте, или дека на некој начин вашиот партнер ќе го користи подоцна против вас.

Најчитани

Твитови