НАЈЗДРАВИТЕ БОМБИЦИ НА СВЕТОТ од само 2 состојки!

Доволна ви е само една бомбица дневно, а овој рецепт постои веќе со векови.

Комбинацијата од мед и сусам содржи дури 182 елементи за човековото здравје, ја чисти крвта и го зајакнува имунитетот.

Големиот удел на антиоксиданти со кои изобилува го спречуваат развојот на рак и другите тешки болести.

Затоа, не не чуди што „пастелите“ се консумираат со векови, но необично е тоа што, во современото време, рецептот некаде се загубил.

Стар е повеќе од 6.000 години, се споменува дури и во хомеровата „Илијада“. Познат е и како грчки појадок, иако доаѓа од подрачјето на Грција, Египет и Блискиот исток.

Потребни состојки:

-300 грама мед

-300 грама паста од сусам

Пастата можете да ја направите со лесно истостиран сусам, со малку масло од сусам (на една шолјичка сусам ставете две лажици масло), и изблендирајте го во блендер додека да добиете фина смеса како путер.

Подготовка:

Добро помешајте ги состојките и направете од нив бомбици.

Бомбиците препелкајте gи во сусам и оставете ги во фрижидер да се стегнат.

Мало мајмунче кое пее додека се капе: Замислете да го имате овој пресладок миленик (видео)

Можеби на прв поглед ви делува не вообичаено за домашен миленик да се има мало мајмунче, но откако ќе го погледнете видеото веднаш ќе го посаката.

Мајмуните како едни од најинтелигентните животни се почесто земаат место за домашен миленик покрај мачките и кучињата. Ова преслатко животно ќе ви го направи денот поубав:

Откриено што ја намалува машкоста за 1 см! Внимавајте ако го практикувате ова

За интимните односи и половите органи речиси и да нема тема која не е разработена и за која не е зборувано. Покрај методите и исхраната која влијае позитивно на големината на машкиот полов орган постои и нешто кое влијае и негативно.

Според студија објавена од „Journal of Sexual Medicine" потврдено е дека дури 20 отсто од машката популација има помал пенис дури и од просечниот, 12,5 цм во ерекција. На нашите простори просечната должина на машкиот полов орган е 14 цм во ерекција.

Она што негативно влијае и доведува до намалување на пенисот е нередовното мастурбирање и немањето сексуални акти.

За виталност и здрав пенис истражувачите велат потребно е барем два пати недлно да имате секс или да мастурбирате, особено ако сте на возраст од 18 до 30 години.

Психолозите тврдат: Сите ова го прават по сексуалниот чин, а навистина е ОПАСНО!

Британските психолози открија интересна работа поврзана со интимните односи, односно за моментите што следат по сексуалниот чин.

Без разлика дали вашата врска е солидна и долга, или сте на самиот почеток, сигурно се случило откако ќе имате секс, да имате голема желба да ги запознаете внатрешните пориви и чуства на вашиот партнер.

Психолозите тврдат дека овој модел на однесување е сосема нормален, бидејќи повеќето луѓе по сексуалните односи сметаат дека се најблиску до нивниот партнер и се склони кон емоционално отворање и доверување на нивните интимни тајни.

Иако во хармоничен емотивен однос ова е пожелна работа и тоа овозможува да се доближите и подобро да се запознаете со партнерот, експертите предупредуваат дека тоа може да биде многу штетно на почетокот на врската или во случај на површни односи.

Ако сметате дека вашата врска нема капацитет да стане долгорочна, може да жалите за зборовите што ги споделивте, или дека на некој начин вашиот партнер ќе го користи подоцна против вас.

Најчитани

Твитови