Обвинете го хороскопот: Ова се најлошите навики на секој знак кога е во врска

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

НАМЕСТО да обвинувате голем број други фактори за вашето лошо однесување во врска, едноставно сето тоа префрлете го на вашиот Хороскопски знак – тоа е полесно.

Секој од 12 -те Хороскопски знаци има барем една лоша навика во врската, а потоа проверете дали епогодена и вашата

Овен

Овните бегаат од врската веднаш штом ќе им биде здодевно или кога работите не се по нивно. Ова, се разбира, воопшто не е нивна грешка, туку на нивниот знак за хороскоп.

Бик

Кога ќе најдат доволно стабилен партнер со кого се задоволни, Биковите се префрлуваат во состојба на хибернација. Тие се задоволни со нив, но на нивните партнери веројатно им е многу здодевно.

Близнаци

Близнаците ја саботираат секоја своја врска, па дури и кога сè е во ред, како да имаат зли близнаци кои намерно создаваат проблеми. Зошто? Никој не знае.

Рак

Ракот има потреба од внимание и некој кој ќе ги опсипува со љубов и комплименти, а од друга страна им треба време за себе и сакаат сите да ги остават на мир. Се разбира, тие го сакаат сето тоа одеднаш, што е прилично иритирачко за секој кој се забавува со нив.

Лав

Не само што мислат дека сите нивни идеи се најдобри во светот, Лавовите сè уште имаат потреба да им наредуваат на луѓето со кои се во контакт, мислејќи дека едноставно нема подобра опција отколку онаа што ја имаат тие.

Девица

Перфекционизмот е најголема мана на луѓето родени во знакот на Девица, но тие сметаат дека тоа е доблест. Истакнувајќи ги нештата кои не се добри кај партнерите, не е само обичен хоби, тоа е нивниот повик.

Терезија

Пристапноста и комуникативноста се толку изразени карактеристиките на луѓето родени во знакот на Терезија што понекогаш забораваат на лицето со кое се поврзани.

Скорпија

Скорпиите мислат дека покажуваат посветеност на својот партнер и безусловна љубов, а тие се, всушност, само многу селективни, љубоморни и многу агресивни. Тоа го вели хороскоп, не ние.

Стрелец

Нивната сестраност буквално ги влече на сите страни, па затоа нивното занемарување на партнерот не е туѓ поим. Стрелецот, се разбира, дури и не го гледа проблемот во тоа да се справи само со она што е од интерес за нив во тој момент.

Јарец

Јарците сакаат напорно да работат на своите цели, но често забораваат да се релаксираат и покажуваат неразбирање кон партнерот кој понекогаш само сака да ужива во животот.

Водолија

Водолиите сакаат да ги привлечат луѓето и да се заљубат во нив, дури и ако немаат намера да бидат повеќе од пријатели. Не мораме да објаснуваме зошто ова не е многу добро, нели?

Риби

Рибите љубовта ја делат со „шаки и со капи“, а кога станува збор за кавги, тие претпочитаат да се повлечат и да чекаат работите да се решат сами од себе. Поради ова, тие изгледаат доста здосдевни во врската – не може секогаш се да биде убаво и полно со цвеќиња.

Оваа храна е чувар на здравјето: Го штити срцето, лекува анемија и депресија

Црвената храна е вистински чувар на здравјето, лекува се и помага за многу состојби на телото.Во последно време врдноста на храната не се мери само по витамините, туку и по бојата, а несомнено црвената храна е една од најздравите.

Црвената боја помага за подобра циркулација, за јакнење на мускулите, за енергија и виталност.

Помага и за умор, како и против депресија и стрес.

Лекува анемија, го јакне имунитетот, го штити и срцето.

Затоа, јадете вишни, цреши, црвена пиперка, ротквици, малини и јагоди, Консумирајте и брусници, црвен кромид.

Брзо ќе видите позитивни промени.

„Сте станале на лева нога“ - еве од каде доаѓа оваа фраза и што значи!

Во сите народни верувања, десната и левата страна не се исти.

Левата страна се верува дека води кон разврат и зло (Ѓаволот) додека десната кон напредок и среќа (Бог) и е подилна страна.

Многу често ја користиме фразата „ станал на лева нога„ односно значи дека не му е добар денот.

Тоа верување потекнува од старите Римјани кои верувале дека ако со левата нога го допрете подот кога станувате од кревет, денот ќе ви биде „баксузен„ и ништо нема да ви оди од рака, па затоа ти се труделе секогаш когаа стануваат да станат на десната нога, а исто така и кога влегувале во куќа тоа  било со десната нога, за да не си предизвикаат некаква несреќа или зло во домот.

Интересно е и тоа дека англискиот збор "sinister" што значи злобен или грешен настанал од латинскиот збор „sinister„ кој на латински значи лев.

Дали сте жена за забава или за сериозна врска?!

Најчесто жените за забава не се доживуваат себеси на тој начин и затоа многу често се случува да западнат во депресија, бидејќи не им е јасно зошто не можат да остварат вистинска врска. За мажите постојат две категории на жени: жени за забава и жени за врска.

Женa за врска

Овие жени својата страст ја откриваат со говорот на телото и заведуваат префинето. Сексуалноста е дел од нивната личност и делуваат потполно природно. Кога заведуваат умеат да го задржат интересот на мажите со комплименти. На тој начин му даваат до знаење на мажот дека се заинтересирани за него, но дека тој сѐ уште треба да се труди околу нив. Интересните детали ја подигнуваат атмосферата, па така овие жени знаат да ја остават „расфрлена” својата долна облека со тантела низ станот со цел тој да ја види, односно знаат како да ја подигнат атмосферата и да ја одржат страста на идната врска.

Жена за забава

Жените кои мажите ги гледаат како забава за една ноќ, уште на првиот состанок со нив зборуваат за секс. Овие жени секогаш на состанокот доаѓаат во предизвикувачка, провокативна облека, која ги открива сите атрибути. Мажите во секоја прилика им даваат комплименти, а најдоцна на третиот состанок овој тип на жени е веќе во долна облека. Дури иако се договорат дека нема ништо да се случува помеѓу нив, сепак од галењето ќе прејдат на секс на првите состаноци и тука се појавува проблем. Веќе после третиот состанок искрата се гасне, бидејќи тој добил сѐ што сакал.

Најчитани

Твитови