Зошто зафатените мажи гледаат други жени?

Ако ги прашате нив, ќе ви кажат дека нема место за љубомора. Сепак, ретки се жените на кои им е сеедно кога ќе забележат дека погледот на нивниот маж бега кон други жени. Тоа би можело и да им ја наруши самодовербата.

Не се необични ни прашањата кои би можеле да почнете да си ги поставувате сами на себе… Дали тој размислува за девојката со која се разминавме и подоцна? Дали го привлекува? Дали тоа значи дека јас не сум му доволна?

Доколку се одлучите сепак да го прашате мажот за мислење, тој ќе ви каже дека непотребно паничите. Тоа што понекогаш погледнува во насоката на други жени не значи дека и фантазира за нив. Токму спротивно. Во рок од една минута веројатно веќе нема ни да се сеќава на неа.

Тие размислуваат на сосема друг начин па тоа што се во врска или брак не го гледаат како препрека и понатаму да ја доживуваат убавината покрај себе. Сепак, треба да бидете свесни дека доколку ве избрал вас, само вие сте му важна на крајот од денот.

Девојката му направила "шливка" на вратот, а тој одма потоа починал

17 годишниот Хулио Гонзалес од Мексико Сити починал од гушење предизвикан од тромб, кој девојката му го направила со бакнеж.

Во текот на вечерата со фамилијата, Хулијо почнал да се гуши, неговите родители веднаш повикале помош од лекари, но тие за жал не можеле ништо да сторат и тинејџерот починал. 

За смртта на момчето се сомнева дека е “виновна“ неговата девојка која непосредно пред тоа на вратот му направила “шливка“, при што настанал тромб кој допатувал до неговиот мозок и предизвикал мозочен удар.

Според пишувањата на медиумите девојката е во бегство бидејќи е исплашена дека може да биде обвинета за смртта на младото момче.

Ова не е прв ваков случај: пред две години 44 годишна жена од Нов Зеланд останала неподвижна по мозочен удар предизвикан од слични околности.

Лекарите не можеле да објаснат која е причината за парализа на левата рака се додека не приметиле модрица на нејзиниот врат и оштететна артерија. На пациентката и била дадена терапија, па после една недела дена таа заздравила.

Вистинска случајност: Фотографии кои се направени случајно, а потсетуваат на реални ликови и животни (галерија)

Биди поразличен, оригиналот е вреден!

Водејќи се според ова мото некои луѓе биле навистина креативни и направиле вистински уметнички дела, фотографирајќи предмети и моменти од вистинскиот агол.

Едноставно уживајте и разбудете ја креативноста во себе:

12 филмски грешки од врвни филмови кои речиси и никој не ги забележува, а се очигледни (галерија)

Ние како тим и истражувачи ви претставуваме популарни и одлични филмови. Сепак, исто така знаеме дека дури и најдобрите од нив секогаш имаат неколку грешки. Тоа не ги  праваи полоши, се разбира, но по оваа галерија ќе имате добра причина да ги погледнете повторно и да се фокусирате на деталите да ги забележите недостатоците.

Погледнете:

#1# Iron Man 2

#2# Deadpool

#3# Forrest Gump

#4# Harry Potter and the Philosopher’s Stone

#5# Titanic

#6# Pulp Fiction

#7# The Fifth Element

#8# Tangled

Најчитани

Твитови