Ова се најлошите бивши во хороскопот

Кои се најлошите бивши во хороскопот? Ова се хороскопските знаци, рангирани.

Шкорпија

– тие се најлудите бивши во хороскопот. Тие се многу опасни бидејќи нивното лудило го маскираат со хумор и љубезност, но не се залажувајте. Сето тоа е фарса. Другите ќе ви се јавуваат повеќе пати во текот на ноќта или ќе се појават на вашата врата плачејќи, но Шкорпиите нема да го направат тоа. Тие полека ќе почнат да смислуваат одмазда, која за нив е најслатка кога е сервирана кога ќе заборавите на нив. Ќе ве мачат и вам и вашите блиски, а нема ни да знаете дека се тие. Секако подоцна ќе се појават за да ви се смеат во лице. Тие постојано ве набљудуваат и иако ви се немаат јавено и пишано, не значи дека ве заборавиле.

Лав

– раскинувањата се лоши за Лавовите бидејќи го повредуваат нивното его. За нив, ако раскинете со нив е многу понижувачки и тие не знаат како да се справат кога се оставени. Ќе ви се јавуваат постојано, ќе сакаат да се видите и ќе бараат повторно да се вратат во вашиот живот. Ќе се обидат да ве изманипулираат покажувајќи ви дека сте згрешиле.

Близнаци –

родените во овој знак не знаат како да се однесуваат откако ќе раскинете со нив. Тие едноставно не можат да ве заборават и не знаат како да се однесуваат кога не се во врска. Разумот не им работи и ќе прават луди работи, додека нивните пријатели не им покажат дека ги преминале сите граници. Тие ги гледаат работите црно-бело. Прво ќе ви кажат дека уште ве сакаат, потоа ќе ви кажат дека е во ред да бидете пријатели, а потоа ќе ви пратат огромни пораки покажувајќи ви зошто не можат да ве заборават.

Во овој период од животот ќе имате најдобар секс

Како што почнувате да “газите” во дваесеттите години, така се помалку се радувате на родендените, но тоа ќе се промени сега.

Имено, неодамна едно секс истражување на интернет платформата “Happify” постави многу важно прашање: Кога луѓето го имаат најдобриот секс во животот?

На основа на одговорите на луѓето кои се во своите 50-ти и 60-ти години, како искусни “играчи”, најдобриот секс во животот го имале во 40-тите години, или поточно во 46-та година.

А, изгледа дека на тоа има влијание и со кој имате секс, бидејќи поголемиот дел од овие испитаници најдобриот секс во животот го имале со моменталниот партнер.

Тоа значи дека како што животот почнува да ви се приближува кон 46-от роденден, добро размислете дали во тој момент сте со вистинскиот партнер.

Зошто само овој вид на стоногалка во домот, не смеете да ја убивајте?!

Кога ќе забележите стоногалка во вашиот дом – провидно, прилично брзо и издолжено суштество – веројатно првата реакција ќе ви биде да вреснете и да ја згазнете. Немојте да го правите тоа! Таа е предатор, членконога, која е исклучително корисна во домот.

Стоногалката уништува многу поштетни инсекти отколку што е таа самата, како што се бубашваби, молци кои јадат книги, облека и ѕидни тапети, мравки.

Тие бараат влажни места во домот и го демнат пленот и воопшто не се двоумат да го отстранат секој инсект кој шета низ вашиот дом.

Овие стоногалки ги уништуваат останатите бубачки со помош на две работи – тие се неверојатно брзи, а притоа првите две нозе им служат како канџи со отров (не грижете се, со него можат да убијат други инсекти, но вам не можат да ви наштетат). Освен тоа, имаат многу брз метаболизам што значи дека постојано се гладни и секогаш се во потрага по нов залак.

Иако името стоногалка сугерира дека имаат сто нозе, повеќето немаат повеќе од триесет. Двете предни нозе служат како клешти за да му вбризгаат отров на пленот, но тие се премногу слаби за да продрат во човечката кожа, па не мора да се плашите.

Другите нозе им овозможуваат брзо да се движат и да ги прогонуваат инсектите, користејќи тактика на заплеткување на пленот со нозете.

Ако и покрај овие информации не сакате да имате стоногалка како цимер, фатете ја во некоја тегла и исфрлете ја надвор, и задолжително потполнете ги сите дупки во ѕидовите и во домот од каде што можат да влезат.

2 банани дневно водат до неверојатни работи во организамот!

Бананите се богати со витамини и минерал и нудат бројни придобивки за здравјето.

Нутриционистите тврдат дека ако само еден месец јадете по две банани дневно, ќе му направите голема услуга на вашиот организам и здравствена состојба.

1. Подобро расположение

Ова жолто овошје ја содржи состојката триптофан, вид протеин што телото го претвора во серотонин, познат како хормон за среќа. Благодарение на него, тој побрзо продира до мозокот и нашето расположение се подобрува, односно стануваме посреќни.

Во бананите има многу триптофан, па затоа кога ќе се почувствувате лошо или ќе ви се причини дека сте на раб на депресија, навалете на ова овошје. Покрај тоа, серотонинот дејствува смирувачки и го подобрува сонот.

2. Забрзана дигестија

Ова овошје е одличен извор на влакна, поради што ги регулира сите проблеми со цревата. Доколку изедете една банана пред оброк, нема да имате проблеми со надуеноста. Тоа е така затоа што, иако многумина мислат поинаку, бананите не се виновни за запекот. Напротив, го регулираат и забрзуваат дигестивниот систем.

Најчитани

Твитови