Секси особини на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има своја посебно привлечна еротска нота.

Ова се малите секси тајни на секој од хороскопските знаци кои ги прават неодоливи.

Овен

Родените во знакот на Овен се самостојни и импулсивни, карактеристики што доаѓаат во комплет со тврдоглавоста. Поради тоа, кога Овните ќе зацртаат нешто, тоа и го остваруваат. Нивната самоувереност и упорност имаат магнетска привлечност и вие ќе танцувате во нивниот секси ритам без приговори.

Бик

Биковите се родени лидери и се задоволуваат само со најдоброто. А бидејќи успехот сам по себе е секси, припадниците на овој знак високо котираат на скалата на сексапилот. Биковите се вистински мајстори на заведувањето со луксуз, па нивните партнери се разгалени во секој поглед.

Близнаци

Тие сакаат да слушаат и се одлични соговорници. Имаат авантуристички и слободен дух, па колку што е поголемо нивното искуство, толку повеќе се неодоливи и шармантни за сите околу нив. Нивната каприциозност може да биде привлечна и опасна, но едно е сигурно – сексот со нив никогаш не е здодевен.

Рак

Раковите се целосно непредвидливи – се колебаат меѓу слобода и приврзаност, ладно однесување и емотивност, срдечност и дистанца. Токму таа непредвидливост ги прави многу привлечни, особено за знаците кои сакаат да го освојуваат партнерот.

Лав

Лавовите се вистински шармери и освојуваат со молскавична брзина. Нивната енергија и топлина ги прави неодоливо привлечни и ќе научат и направат сѐ за да ги задоволат сексуалните желби на партнерите. Не заборавајте дека Лавот сака пофалба и признание за добро завршената работа.

Девица

Ако ве „пали“ интелектуална расправа, забавувајте се со личност родена во знакот на Девица. Интелигенцијата е главниот адут на Девиците, иако не се највешти во покажување емоции. Тоа не значи дека не се длабоко емотивни, приврзани и страшно верни.

Вага

Личностите родени во знакот на Вага се длабоки и сензибилни. Откако ќе ја добиете нејзината доверба, Вагата ќе ви се предаде целосно – ви ја препушта контролата и ужива да биде доминирана.

Скорпија

Скорпиите имаат темна, дрска страна што ги прави особено фасцинантни партнери, особено во полето на сексот. Како вистински мајстори на заведувањето, тие ќе ве магепсаат и ќе паднете во нивната „замка“ пред да се свестите. Но, ќе уживате во секој чекор.

Стрелец

Стрелците ќе ве опсипат со внимание и нежности. Авантуристи по природа, со нив секој момент е забавен, а сексот е секогаш ново искуство. Иако тешко се врзуваат, ако ве одберат за свој партнер сакаат безусловно и очекуваат исто ниво на доверба, искреност и посветеност. Не простуваат неверство.

Јарец

Нивниот внатрешен мир, трпение и цврст став ги прави Јарците многу неодоливи, особено машките претставници на овој знак. Во сексот се упорни, иако по малку конзервативни, но ако им пристапите на вистински начин, подготвени се да експериментираат со саканата личност.

Водолија

Водолиите зрачат со слобода и тоа е многу секси кога ги гледате од страна. Таа слободоумност понекогаш е параван за нивната ниска самодоверба, но тие не жалаат за ништо во животот. Во сексот се директни и искрени и ако нешто не им се допаѓа веднаш ќе ви кажат.

Риби

Личностите родени во знакот на Риби се одлични во кревет и се одликуваат со неверојатна спонтаност. Се потпираат на нивните чувства и понекогаш знаат да бидат наивни поради тоа. Но, имаат една неочекувана страна – ако се обидете да ги повредите, нема да ви останат должни.

Син или ќерка одлучете сами: Жени, лекарите тврдат дека полот на детето можете да го одредите и вие!

Веќе сме слушнале разни совети од „народната медицина'', но навистина не мислевме дека постои гинеколог кој тврди дека изборот на соодветна исхрана и хигиенски навики може да влијаат на полот на идното дете.

Жозе Бенто е истакнат бразилски гинеколог кој неодамна направи серија на совети во врска со способноста да се влијае на полот на идното дете. Сè уште не знаеме што да мислиме, но сепак решивме да ви го пренесеме неговиот совет. Секогаш можете да се обидете и да имате 50% за успех. Според законот за веројатност или со законот на д-р Бенто, ние никогаш нема да дознаеме.

Теоријата на докторот се базира на рН на женските полови органи во времето на оплодување. Тој, всушност, смета дека „момчињата" се алкални, а „девојките" кисели. Неговиот прв совет се однесува на процедурата за миење на вагината пред сексуален однос.

Ако сакате момче, вагината треба да се измие со сода бикарбона, која делува прокисело. Идеален сооднос е две лажички сода во литар вода. Од друга страна, ако сакате една девојче, измиете ја вагината со оцет, кој, се разбира, делува кисело. Исто така, односот е две лажици оцет на литар вода.

Друг совет се однесува на женскиот оргазам. Оргазмот ја поттикнува секрецијата, па ако сакате машко, треба да почувствувате оргазам во исто време со партнерот. Сепак, лекарот е свесен дека можеби бара малку повеќе и додава дека може да биде малку пред партнерот. Впрочем, од суштинско значење е секретот. Ако сакате женско, тогаш откажете се од оргазми.

И покрај изјавите на докторот,  не е точно објаснета врската помеѓу внесот на калории и киселини во телото, тој тврди дека за зачнување мошко ќе придонесе строго намалување на калорискиот внес недела пред овулацијата. Не е одредено колку калории точно. Од друга страна, пак, ако се работи за женско, една недела пред овулација, се препорачува консумирање на високо-калорична храна. 

Освен тоа, со оглед на тоа дека има кисела и алкална храна, овој дел исто така влегува во теоријата. Кисела храна вклучува: јајца, пилешко, свинско месо, говедско месо, ориз, леб. Алкална храна вклучува: лубеница, авокадо, банана, компир, брокула, краставица!

Како хороскопските знаци постапуваат кога се лути!

Секој хороскопски знак на различен начин го изразува својот гнев. Еве и како:

Овен - Има краток фитил и брзо збеснува, во зависност од ситуацијата. Тие имаат страст кон животот и лесно се фрустрираат ако нешто им застане на патот.

Бик - Тврдоглави се и независни па сакаат да одат по она што ним им е замислено. Не зборуваат многу што значи дека кога ќе се налутат ќе имаат многу за кажување. Подгответе се добро.

Близнаци - Сепак, ако нешто ги налути тие одма би ви го соопштиле тоа затоа што не сакаат многу да ги држат работите под своја кожа. Не ги сакаат многу луѓето кои се обидуваат да ги контролираат или им кажуваат што да прават.

Рак - Ракот по природа е нежен и сочувствителен. Ако го налутите, не очекувајте дека ќе ви го каже тоа. Ако немате доволно силна интуиција да ја почувствувате неговата лутина, тогаш справувањето со Ракот нема воопшто да биде лесно. 

Лав - Имаат темперамент на дете и затоа не очекувајте да размислуваат на зрел начин. Тие може да направат различни сцени со кои ќе се обидат да го привлечат вашето внимание. Но сепак, нивната лутина не трае долго.

Девица - Потребно им е многу време да ги покажат своите чувства. Ако многу лошо ги повредите знаете дека сте изгубиле добар пријател, затоа што не простуваат лесно.

Вага - Веруваат во правда и веројатно ќе ви дадат шанса ако се обидете да ги повредите или налутите. Вагите се многу чувствителни, но не сакаат другите да го знаат тоа. Не очекувајте дека ќе го направат првиот чекор ако ги налутите.

Скорпија - Кај овој хороскопски знак не би можеле лесно да ја забележите лутината затоа што нивната самопочит не дозволува да го покажат тоа.  Но движењето на нивните тела лесно ќе го покаже тоа.  Ако се налутат, дајте им простор затоа што не сакаат да бидат притискани.

Стрелец - Стрелците не толерираат нелојалност или предавство. Силно избувнуваат и сигурно ќе сакате да побегнете ако успеете да ги налутите. Тој станува саркастичен и тоа е еден до знаците дека е лут. 

Јарец - Не се лутат многу. Тие повеќе уживаат во тоа да останат смирени отколку да ја трошат својата енергија на лутење. Не простуваат лесно затоа што си поставуваат високи стандарди за другите па доколку не ги оправдате нивните очекувања се разочаруваат.

Водолија - Ако ги налутите не очекувајте дека ќе се врткаат наоколу. Подобро би отишле во природа или на долго возење отколку да се занимаваат со своите емоции. Не сакаат да ги покажуваат своите емоции, а доколку врската со вас не им значи многу, никогаш нема да се обидат да ја поправат.

Риби - Не сакаат да се караат и тој момент ќе го избегнат по секоја цена. Се повлекуваат настрана за сами да го извлечат од себе она што го чувствуваат. Ако премногу им значите, секако дека ќе дојдат до вас и ќе разговараат за она што е потребно.

Ја напуштила работата како полицајка во затвор и станала порно ѕвезда!

Изабел Делторе била успешна затворска чуварка, но со тек на време почнало да и годи како ја гледаат затвореници па се одлучила на драстичен пресврт во кариерата.

Имено, Изабела сфатила дека како стриптизерка во една ноќ можела да заработи повеќе отколку како затворска чуварка за две недели. Математиката била пресудна па Изабел дала отакз во затворот и никогаш повеќе, како што вели, не се вратила.

„Ако некој сака танц во крило или соблекување преку Скајп, постојат јасни граници и се случува за размена на пари и се е транспарентно. Попрво би се жалела кога некој чувар или затвореник ќе го коментираше мојот изглед, вели Изабел.

Иако од претходната професија заминала поради објективизирање и сексизам, вели дека од неа научила многу работи кои и помагаат во новата работа, особено во однос со проблематичните клиенти.

На своите настапи понекогаш во публиката ги гледа и своите затвореници. Драго и е што излегле на слобода и се обидуваат да живеат нормален живот. 

Најчитани

Твитови