Хороскопски знаци кои внесуваат расположение и хумор во друштвото

Забавните луѓе се смешни, знаат како да водат разговор и се искрени кон себе и кон другите.

Овие луѓе секогаш знаат да ја намалат напнатоста и да го подобрат расположението. Благодарение на астрологијата можеме да кажеме кои луѓе се забавни, а тоа започнува со одредување на оние со одлична смисла за хумор, добри манири и неверојатни социјални вештини.

1. Близнаци

Близнаците се неверојатно забавни, најверојатно бидејќи имаат развиена интуиција. Тие знаат што ѝ е потребно на ситуацијата или на соговорникот. Ако забавата станува монотона, Близнаците ќе го променат тоа. Ако се претерува со пиењето алкохол, Близнаците можат да го средат и тоа. Тие се одлични и во социјални ситуации и во кризи. Паметни се и знаат што ѝ е потребно на публиката.

2. Риби

Рибите се премногу чувствителни и имаат свои лоши моменти. Но, кога сакаат можат да бидат навистина забавни. Мислат на другите и не сакаат да повредат никого со нивниот хумор. Можат да бидат смешни, итри, или само да кажуваат слатки и смешни приказни што ќе ви го стоплат срцето.

3. Вага

Вагите се движат на линијата помеѓу смешно и урнебесно. Мислат на другите и никогаш нема намерно да ја влошат ситуацијата или да повредат нечии чувства. Тие можат да проценат дали има потреба од хумор или треба само да го слушаат соговорникот. Освен ако не станува збор за пријателско исмејување, тие се вистински дипломати.

4. Водолија

Водолиите не изгледаат смешни и затоа се толку забавни. Кога ќе кажат некоја шега, тоа е целосно неочекувано. На почетокот можеби нема да им ја сфатите шегата, но по некое време ќе ви текне дека била навистина смешна. Токму ова ги прави забавни. Тие се природни со нивниот хумор и никогаш не се обидуваат да бидат главниот забавувач.

5. Стрелец

Стрелците се спонтани со нивниот хумор. Ретко се саркастични бидејќи не сакаат да навредуваат. Тие одлично ја намалуваат напнатоста во собата со едноставни шеги. Не сакаат да бидат околу негативна енергија и ќе направат сè за да го променат тоа. Тие можат да видат хумор и на места каде што другите не го забележуваат, а ова ги прави навистина одлични пријатели.

Оваа храна е чувар на здравјето: Го штити срцето, лекува анемија и депресија

Црвената храна е вистински чувар на здравјето, лекува се и помага за многу состојби на телото.Во последно време врдноста на храната не се мери само по витамините, туку и по бојата, а несомнено црвената храна е една од најздравите.

Црвената боја помага за подобра циркулација, за јакнење на мускулите, за енергија и виталност.

Помага и за умор, како и против депресија и стрес.

Лекува анемија, го јакне имунитетот, го штити и срцето.

Затоа, јадете вишни, цреши, црвена пиперка, ротквици, малини и јагоди, Консумирајте и брусници, црвен кромид.

Брзо ќе видите позитивни промени.

„Сте станале на лева нога“ - еве од каде доаѓа оваа фраза и што значи!

Во сите народни верувања, десната и левата страна не се исти.

Левата страна се верува дека води кон разврат и зло (Ѓаволот) додека десната кон напредок и среќа (Бог) и е подилна страна.

Многу често ја користиме фразата „ станал на лева нога„ односно значи дека не му е добар денот.

Тоа верување потекнува од старите Римјани кои верувале дека ако со левата нога го допрете подот кога станувате од кревет, денот ќе ви биде „баксузен„ и ништо нема да ви оди од рака, па затоа ти се труделе секогаш когаа стануваат да станат на десната нога, а исто така и кога влегувале во куќа тоа  било со десната нога, за да не си предизвикаат некаква несреќа или зло во домот.

Интересно е и тоа дека англискиот збор "sinister" што значи злобен или грешен настанал од латинскиот збор „sinister„ кој на латински значи лев.

Дали сте жена за забава или за сериозна врска?!

Најчесто жените за забава не се доживуваат себеси на тој начин и затоа многу често се случува да западнат во депресија, бидејќи не им е јасно зошто не можат да остварат вистинска врска. За мажите постојат две категории на жени: жени за забава и жени за врска.

Женa за врска

Овие жени својата страст ја откриваат со говорот на телото и заведуваат префинето. Сексуалноста е дел од нивната личност и делуваат потполно природно. Кога заведуваат умеат да го задржат интересот на мажите со комплименти. На тој начин му даваат до знаење на мажот дека се заинтересирани за него, но дека тој сѐ уште треба да се труди околу нив. Интересните детали ја подигнуваат атмосферата, па така овие жени знаат да ја остават „расфрлена” својата долна облека со тантела низ станот со цел тој да ја види, односно знаат како да ја подигнат атмосферата и да ја одржат страста на идната врска.

Жена за забава

Жените кои мажите ги гледаат како забава за една ноќ, уште на првиот состанок со нив зборуваат за секс. Овие жени секогаш на состанокот доаѓаат во предизвикувачка, провокативна облека, која ги открива сите атрибути. Мажите во секоја прилика им даваат комплименти, а најдоцна на третиот состанок овој тип на жени е веќе во долна облека. Дури иако се договорат дека нема ништо да се случува помеѓу нив, сепак од галењето ќе прејдат на секс на првите состаноци и тука се појавува проблем. Веќе после третиот состанок искрата се гасне, бидејќи тој добил сѐ што сакал.

Најчитани

Твитови