Amazon ја изгасна неговата веќе заборавена друштвена мрежа

Ретко кој се сеќава на проектот Amazon Spark – социјална платформа за онлајн купување – која пред некое време исчезна од интернет, така што пред неколку дена се изгубила и прилагодената апликација. Изненадување или не, само Amazon не успеа да привлече публика на оваа социјална мрежа.

Spark се појави во јули 2017 година, а платформата уште од самиот почеток наишла на критики, бидејќи ретко на кого му било јасно зошто некој сакал да ги спои купувачките навики и онлајн поврзувањето, за да заработи повеќе пари. Премиум корисниците на платформата можеа да објавуваат фотографии од нивните омилени производи, на начин кој потсетува на Instagram Feed, само што во рамките на секој пост се наоѓал и тестер кој овозможуваше купување со еден клик.

Instagram, опцијата за онлајн купување ја воведе дури во јуни 2018 година, но тоа се чинеше многу претпазливо, за новата функција да не би изгледала премногу агресивна и комерцијална. Сепак, новата Instagram функција не е тоа што и пресуди на Spark платформата, бидејќи упатените тврдат дека од самиот почеток никој не ја користел.

Amazon сепак, и понатаму не се откажува од опцијата во која корисниците промовираат тоа што го купиле преку оваа платформа, тука е и #FoundItOnAmazon, кој изгледа како комбинација на Pinterest и Instagram explore тестер, па и оние кои го посетуваат Amazon.com/spark сега се пренасочени на оваа функција.

Мало мајмунче кое пее додека се капе: Замислете да го имате овој пресладок миленик (видео)

Можеби на прв поглед ви делува не вообичаено за домашен миленик да се има мало мајмунче, но откако ќе го погледнете видеото веднаш ќе го посаката.

Мајмуните како едни од најинтелигентните животни се почесто земаат место за домашен миленик покрај мачките и кучињата. Ова преслатко животно ќе ви го направи денот поубав:

Откриено што ја намалува машкоста за 1 см! Внимавајте ако го практикувате ова

За интимните односи и половите органи речиси и да нема тема која не е разработена и за која не е зборувано. Покрај методите и исхраната која влијае позитивно на големината на машкиот полов орган постои и нешто кое влијае и негативно.

Според студија објавена од „Journal of Sexual Medicine" потврдено е дека дури 20 отсто од машката популација има помал пенис дури и од просечниот, 12,5 цм во ерекција. На нашите простори просечната должина на машкиот полов орган е 14 цм во ерекција.

Она што негативно влијае и доведува до намалување на пенисот е нередовното мастурбирање и немањето сексуални акти.

За виталност и здрав пенис истражувачите велат потребно е барем два пати недлно да имате секс или да мастурбирате, особено ако сте на возраст од 18 до 30 години.

Психолозите тврдат: Сите ова го прават по сексуалниот чин, а навистина е ОПАСНО!

Британските психолози открија интересна работа поврзана со интимните односи, односно за моментите што следат по сексуалниот чин.

Без разлика дали вашата врска е солидна и долга, или сте на самиот почеток, сигурно се случило откако ќе имате секс, да имате голема желба да ги запознаете внатрешните пориви и чуства на вашиот партнер.

Психолозите тврдат дека овој модел на однесување е сосема нормален, бидејќи повеќето луѓе по сексуалните односи сметаат дека се најблиску до нивниот партнер и се склони кон емоционално отворање и доверување на нивните интимни тајни.

Иако во хармоничен емотивен однос ова е пожелна работа и тоа овозможува да се доближите и подобро да се запознаете со партнерот, експертите предупредуваат дека тоа може да биде многу штетно на почетокот на врската или во случај на површни односи.

Ако сметате дека вашата врска нема капацитет да стане долгорочна, може да жалите за зборовите што ги споделивте, или дека на некој начин вашиот партнер ќе го користи подоцна против вас.

Најчитани

Твитови