Каков секс треба да пробате пред сериозна врска

Без ралзика на тоа каков секс сакате, некои работи треба да ги пробате пред да го кажете судбоносното ‘да’ или да му се посветите на еден маж цел живот.

Секс со странец

Има необично име, но тоа е сосема неважно бидејќи изгледа боженствено. Каде и да се сретнавте, немојте да ја пропуштите приликата за див секс со странец поради кој секогаш ќе чувствувате убави морници кога ќе се сетите на него.

А беше толку добро…

Мислевте дека тој е вистинскиот, а ви го скрши срцето и сега се грижите дали некогаш ќе имате пак толку добар секс? Очигледно заборавивте дека има уште многу риби во морето и дека кога ќе го залечите срцето ќе дојде некој поинаков и подобар.

Колку е голем?

Да, митот за најдобриот секс во животот со добро надарениот маж морате да го побиете сами. Кога еднаш ќе пробате такво нешто и ќе го споредите со другите партнери и емоции, ќе знете дека не е се во големината.

Лош секс

Овој дел е многу едноставен. Кога еднаш ќе имате лош секс тогаш ќе знаете да го цените она што го имате.

Одмаздата пали!

Без разлика на тоа дали се одмаздувате на пријателката која ви го украде момчето или на господинот кој сакате да го оставите, но и да му покажете што губи, сексот од одмазда е преполн со гнев и може да биде жесток и одличен.

Муза

Кој не замислува дека е муза на омилениот пејач или рок ѕвезда? Иако тешко дека некогаш ќе добиете прилика за ваков секс во реалноста, во мислите секогаш можете да го добиете тоа кога и да сакате.

Анален секс

Пред да се впуштите во анален секс, размислете дали е тоа нешто во кое би можеле да уживате. Ако не сте доволно сигурни за ова, тогаш одберете некој на кого му верувате и кој е нежен во кревет.

Малите кучиња се поагресивни

И покрај верувањата дека најагресивни и најопасни кучиња се бул-териерите (пит бул, стафордски териер), доберманите и ротвајлерите, ново американско истражување посочува дека најопасни се малите раси. Трудот е објавен во списанието „Аплајд енимал бихејвиор сајенс“, а спроведен од Универзитетот на Пенсилванија.

Тоа опфатило 6.000 испитаници, сопственици на 33 раси кучиња, и се покажало дека најагресивно куче е – дакелот (познат и како јазавичар). Според наводите, секој петти дакел гризнал непознато лице или нападнал друго куче, а секој дванаесетти го нападнал својот сопственик. На второ место е чивавата, а трети е „Џек Расел“ териерот.

Најнеагресивни се басетите, златните ретривери, лабрадорите, сибирските хаски и англиските кратковлакнести борзои. Бул-териерите и ротвајлерите се некаде на средина, а некои и под просекот. Научниците напомнуваат и дека за нападите на оние „големите кучиња“ нај многу се говори оти тие се посилни и поопасни од другите.

Истражување: Малите кучиња се поагресивни | opserver.mk

Карлеуша се смири со најголемата ривалка, познати деталите

Кристина Киа Коcкар и Јелена Карлеуша се смирија.
 
Фолк дивата одлучи да ги „закопа военаите секири“ заради мајката на Киа која во младоста му помагала на нејзиниот сопруг Душко.

– „Никогаш не мислев ништо лошо, без врска се препукувавме … Бев културна, постојано велев дека тоа е само шоубизнис. Имаше една работа што многу ми пречеше, но сега нема да зборувам за тоа. Било, па поминало. На Карлеуша и се случи трагедија во случајот со мајка и, па јас не продолжив повеќе да полемизирам со неа. Потоа видов дека на Инстаграм Јелена ми ја лајкнала нејзината песна што јас ја изведував. Јас на настапите пејам дури четири нејзини песни“  – изјави Киа за српски „Гламур“.

Решете го стресот на работа со овие едноставни трикови!

Овие совети ќе ви помогнат да не се нервирате премногу на работното место…

Три четвртини од жените чувствуваат стрес на работното место и сметаат дека токму тој го загрозува здравјето и го убива расположението. Нешто помал број (но сепак значаен) се оние кои поради стресот со кој се соочуваат секојдневно развиваат сиптоми на депресија. Со оглед на состојбата во друштвото, мал број на работни места и силната конкуренција разбирливо е зошто толку многу стресот е присутен. Се обидовме да пронајдеме решенија што ќе ви помогнат засекогаш да го победите стресот:

Земете пауза!

Иако понекогаш се чини дека тоа ќе предизвика катастрофа од поголеми размери ако го напуштите работното место, тоа нема да се случи. Направете пауза од половина час, прошетајте, јадете ужина во мир или разбистретете ја главата на свеж воздух. Тргнувајќи се од стресната средина, па макар и на кратко, ќе ве опушти, ќе се смирите и ќе ги наполните батериите, а со тоа ќе бидете и продуктивни.

Џвакајте!

Бројни студии покажале дека гумите за џвакање го намалуваат стресот за дури 17%, а освен тоа што смируваат, за дури 67% ги подобруваат мултитаскинг способностите.

Најчитани

Твитови