Погледнете како изгледа животот на супер богатиот принц од Брунеј

Постојат многу работи кои не ги знаеме за азиската земја Брунеј, сместена на островот Борнео.

Сепак, од друга страна, знаеме дека султанот од Брунеј е неверојатно богат човек кој обожува злато, сè она што е најскапо и најексклузивно, како и дека поседува една од најневеројатните колекции на скапоцени автомобили. Неговиот син, принцот од Брунеј, исто така го покажува сето богатство пред јавноста без многу срам и скромност. 

На свои 26 години, принцот Абдул Матин ужива да споделува фотографии од својот луксузен живот и авантурите со своите следбеници на Инстаграм, каде е познат едноставно како – Матин.

Тој е еден од петте синови и седумте ќерки кои се деца на владетелот, султанот Хасанал Болкија. Покрај неговиот татко, чие богатство се проценува на 20 милијарди долари, неговиот животен стил од самиот старт бил прилично раскошен. Матин ужива во играње поло, летување со приватни авиони, а голем дел од своето време го поминува на плажите низ светот, во друштво на диви животни.

Сепак, по едно интервју, младиот принц е опишан како “приземен човек кој не сака да се фали со богатството на своето семејство и кој е повеќе заинтересиран за едноставниот живот и времето поминато со семејството и пријателите”.

Но, од фотографиите во продолжение може да се забележи дека животот на Абдул не е воопшто едноставен и обичен – погледнете.

Мало мајмунче кое пее додека се капе: Замислете да го имате овој пресладок миленик (видео)

Можеби на прв поглед ви делува не вообичаено за домашен миленик да се има мало мајмунче, но откако ќе го погледнете видеото веднаш ќе го посаката.

Мајмуните како едни од најинтелигентните животни се почесто земаат место за домашен миленик покрај мачките и кучињата. Ова преслатко животно ќе ви го направи денот поубав:

Откриено што ја намалува машкоста за 1 см! Внимавајте ако го практикувате ова

За интимните односи и половите органи речиси и да нема тема која не е разработена и за која не е зборувано. Покрај методите и исхраната која влијае позитивно на големината на машкиот полов орган постои и нешто кое влијае и негативно.

Според студија објавена од „Journal of Sexual Medicine" потврдено е дека дури 20 отсто од машката популација има помал пенис дури и од просечниот, 12,5 цм во ерекција. На нашите простори просечната должина на машкиот полов орган е 14 цм во ерекција.

Она што негативно влијае и доведува до намалување на пенисот е нередовното мастурбирање и немањето сексуални акти.

За виталност и здрав пенис истражувачите велат потребно е барем два пати недлно да имате секс или да мастурбирате, особено ако сте на возраст од 18 до 30 години.

Психолозите тврдат: Сите ова го прават по сексуалниот чин, а навистина е ОПАСНО!

Британските психолози открија интересна работа поврзана со интимните односи, односно за моментите што следат по сексуалниот чин.

Без разлика дали вашата врска е солидна и долга, или сте на самиот почеток, сигурно се случило откако ќе имате секс, да имате голема желба да ги запознаете внатрешните пориви и чуства на вашиот партнер.

Психолозите тврдат дека овој модел на однесување е сосема нормален, бидејќи повеќето луѓе по сексуалните односи сметаат дека се најблиску до нивниот партнер и се склони кон емоционално отворање и доверување на нивните интимни тајни.

Иако во хармоничен емотивен однос ова е пожелна работа и тоа овозможува да се доближите и подобро да се запознаете со партнерот, експертите предупредуваат дека тоа може да биде многу штетно на почетокот на врската или во случај на површни односи.

Ако сметате дека вашата врска нема капацитет да стане долгорочна, може да жалите за зборовите што ги споделивте, или дека на некој начин вашиот партнер ќе го користи подоцна против вас.

Најчитани

Твитови