Кој е и што работи богатото момче на Лејди Гага

Мајкл Полански дипломирал на Харвард, познат филонтроп е и косопственик на „Паркер Груп“ која ја основал заедно со познатиот бизнисмен Шон Паркер, ко-основачот на Фејсбук.

Лејди Гага има важно случување во нејзиниот живот: во љубовна врска е! Во понеделникот попладне, 33-годишната поп-ѕвезда ја објави на Инстаграм информацијата (придружена со фотографија) за својата нова љубовна врска со Мајкл Полански. Кој е и што работи богатото момче на Гага.

На постираната фотографија, добитничката на Оскар седи во скутот на нејзиното момче. Забележливо е взаемното соучесништво – двајцата се смешкаат еден на друг и прегрнати се. Се гледа и дека се на брод, најверојатно фотографијата е направена на нивното патување во Мајами.

Филантоп и борец против канцер

Веста за тоа – кој е и што работи Мајкл, ја објави списанието „Е!“. Мајкл Полански е извршен директор на компанијата „Паркер Груп“ во Сан Франциско.

– Тој многу се грижи за Гага, а во меѓувреме, многу е дискретен и генерално не го сака јавниот живот, пишува списанието „Е!“, продолжувајќи – Мајкл е многу богат, инвеститор е и многу е интелигентен.

Изворот на списанието наведува и дека ова не било првпат Мајкл и Гага да ја покажат својата љубовна приказна на јавноста, туку Мајкл бил „мистериозниот човек“ кој Лејди Гага го бакнала на новогодишната ноќ.

– Таа е со истото момче повеќе од еден месец. Се запознале уште пред празниците и таа е луда за него. Тој е истиот човек со кој ја помина Новата година, се гледаат веќе со недели. Многу време минуваат заедно во нејзината куќа во Лос Анџелес. Каде и да оди, секаде го носи со себе, тие се буквално неразделни, вели изворот.

Списанието „Харперс Базар“ пишува дека Полански е ко-соновач на компанијата „Паркер Груп“ заедно со познатиот бизнисмен, кој е негов пријател, Шон Паркер. Шон Паркер пак, е познат како ко-основач на огромни ИТ бизниси како Непстер и Фејсбук.

„Паркер Груп“, која е основана во 2015 година, меѓу другото, поддржува филантропски проекти во науките, глобалното јавно здравје, граѓанските ангажмани и уметноста. Полански исто така е член на Бордот на Институтот за имунотерапија на рак ( Institute for Cancer Immunotherapy) со седиште во Сан Францискоо, кој го спонзорира истражувањето за третман на рак.

Дипломирал на Харвард

Полански студирал применета математика и компјутерски науки на универзитетот Харвард, еден од најпрестижните универзитети во светот. Дипломирал во 2006 година.

Полански и Гага биле видени и како се бакнуваат на хотелскиот балкон во Мајами за време на Супер Боул викендот. Поп ѕвездата била во Мајами поради перформансот во неделата, додека нејзиното момче било во Вип ложата, заедно со мајката на Гага, Синтија Германота, според „Пејџ Сикс“. Вечерта, парот заедно го напуштил стадионот „Хард Рок“.

Новата љубовна приказна на Гага доаѓа само неколку месеци откако се обелодени врската со инженерот за звук, Дан Хортон. Сепак, изгледа дека приказната со Дан имаше краток век на траење, поточно опстана само три месеци. Едно е сигурно, Лејди Гага сега изгледа посреќна од било-кога.

 

Хороскопски знаци кои се недостапни кога станува збор за љубовта

Како го замислувате вашиот идеален партнер? Повеќето луѓе кај својот партнер од соништата најчесто гледаат поддршка и личност со којашто можат да ги споделат добрите, но и лошите моменти. Но доколку налетате на некој од следниве хороскопски знаци, можеби ќе помислите дека тие се далеку од совршениот партнер.

Припадниците на следниве 3 хороскопски знаци се речиси секогаш недостапни кога станува збор за љубовта. Доколку сакате да ги освоите, ќе ви бидат потребни многу труд и упорност.

1. Девица

Девиците тешко влегуваат во врски, односно не го прават тоа сè додека не ја променат личноста и не ја прилагодат на себе. Перфекционизмот им е особено важен на Девиците и го бараат и кај нивните партнери. Неретко од вас ќе го очекуваат невозможното, а за да го освоите нивното срце ќе мора да вложите многу труд.

2. Скорпија

Кога ќе ги земете предвид изразените амбиции, Скорпиите немаат време да се впуштаат во врски кои бараат премногу прилагодување, со партнер кој допрва треба да го запознаваат. Скорпиите многу ретко ги ставаат туѓите потреби на прво место доколку не го средиле нивниот живот како што сакаат.

3. Овен

Иако зрачат со самодоверба и харизма, Овните навистина сакаат да контролираат. Па веројатно ќе ви биде тешко да се справите со нивната посесивност и постојана желба за внимание. Доколку имате силен карактер, можете да го повредите егото на Овенот. Во тој момент, тој ќе стане недостапен за вас. Овните можат да се отворат само пред оној партнер пред кој чувствуваат дека можат да го имаат главниот збор.

Што за тебе денес беше поважно од љубовта?

Кое е твоето денешно златно теле?

Што е тоа што го опседнува твоето внимание и фантазија?

Што е тоа што очекуваш да те исполни и направи среќен/а?

Што е тоа што си замислил/а дека е поважно од љубовта, од инспирацијата, од внатрешниот глас, од твојата вистина?

Тоа е твојата замислена ментална конструкција, без оглед на нејзината содржина.

И секогаш изгледа толку реална, важна и примамлива.

Но, не е.

И ќе се ослободиш од неа, ќе доживеаш хармонија кога ќе препознаеш дека не е и кога одново ќе се фокусираш на сопствената вистина, на фактот дека животот тече на неверојатни магични начини, кога одново ќе се фокусираш на безусловната љубов која ја носиш во себе и ќе препознаеш дека сѐ што си имал/а во себе, сѐ уште е тука.

Само тоа може да биде на прво место, сѐ останато е секундарно.

И сѐ останато ќе се нареди само од себе.

На овие начини ги активирате хормоните за слабеење

Губењето на килограми за некои луѓе е многу тешка задача, но ако успеете да ги активирате хормоните кои влијаат на слабеењето, за кратко време ќе успеете да го решите овој проблем.

Намалете ја потребата за храна така што ќе јадете заштитена храна

Дозволете вашата храна да ве наполни и ослободете се од друга. Ова ќе го забележите, колку долго ќе се чувствувате сити по јадењето. Хормонот заслужен за регулација на тежината кој е одговорен за ситоста се нарекува лептин. Храната богата со проетеини е одличен начин да го нахраните телото и да го активирате лептинот за да подолго време се чувствувате сити. Лептинот му кажува на мозокот дека повеќе не сте гладни и да престанете да јадете.

Изградете мускулна маса

Истиот хормон кој ја зголемува мускулната маса кај бодибилдерите, кај вас е клучен за слабеење. Хормонот тестестерон е присутен и кај мажите и кај жените, а може да го зголемите со кревање на тегови. Колку е поголемо нивото на тестестероните, толку полесно ќе ослбнете.

Не прескокнувајте го доручекот

Додека спиете вашето тело е во пост  и согорува помалку калории. Работата на срцето и дишењето се поспори, тоа значи дека метаболизмот е спор додека спите. Да се разбуди телото и да предизвика скок во метаболизмот, започнете го денот со протеини добиени од растителни растенија, како и растителни извори на масти и јаглехидрати. Не надминувајте 800 калории и дозволете пропорцијата на јаглехидрати во оброкот да биде помала од процентот на протеини и масти.

Согорувајте ги мастите и додека седите

Тироидните хормони кои влијаат на губењето килограми ја создаваат жлездата во облик на пеперутка на грлото, позната како тироидна жлезда. Доволно е да изгубите 5килограми, за да се активира тироидната жлезда и да продолжите да слабеете.  

Добар сон

Ако немате добар сон, нивото на лептинот се намалува, па ќе имате поголема потреба за храна за да го надоместите недостатокот од сон.

Јога

Фокусирање на дишењето кое го практивуваат јога мајстори, го менува нивото на надбубрежните жлезди  задолжени за слабеење.

Најчитани

Твитови