Ким се пофали со новата бања, а фановите ја осудија – Ти се расфрлаш додека луѓето умираат! (ВИДЕО)

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан сопругот Канје Вест ја изненади со нова бања на чија средина има растенија, од различен вид.

Ким Кардашијан заврши со средувањето на бањата во луксузната вила, па веднаш се пофали на Инстаграм со новиот изглед на оваа просторија.

Таа напиша дека нејзината бања изгледа како магична шума, а со реновирањето ја почастил нејзиниот сопруг Канје Вест.

инстаграм

– Пристигнав дома и целата бања ми е уредена како магична шума. Прекрасна е и многу е убава!, изјави Ким додека снимаше кратко видео.

На средина на бањата се наоѓаат разни билки декорирани во различни облици и бои, на кои Ким се фокусираше во видеото, а на страна има две фотељи, како и стаклен дел за туширање и бањање.

Ким ги снимаше билките од кои беше воодушевена, за разлика од нејзините фанови.

Некои од фановите и пишаа дека ова не изгледа на бања туку на двор, а други пак и рекоа дека таа се расфрла додека луѓе во светот умираат.

Ким и Канје се во вилата која ја купија за речиси 20 милиони евра, а исто толку вложија да ја реновираат.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kim via IG Story! Bathroom goals or no?

A post shared by Kim Kardashian Updates (@kimkardashiansnap) on

Најдобриот наставник во светот: Секој месец платата им ја давал на сиромашните ученици!

Наставникот Питер Табиќи од Кенија, кој својот поголем дел од заработката ја дава на сиромашни ученици, е избран за најдобриот наставник во светот. Неговата награда вредна милион долари, му е доделена во Дубаи.

Питер предава математика и физика, а 80% од неговата плата, тој ја донира за да им помогне на сиромашните ученици во селото Пвани.

Во ова село, кое се соочува со проблемите од типот на суша и глад, речиси третина од децата се сирачиња или имаат по само еден родител.

Табиќи (36) е избран меѓу 10.000 кандидати, од 179 земји. Водител на церемонијата на која тој ја добил наградата ја водел актерот Хју Џејман, пишува „Асоишејтед прес“.

Наградата ја установила фондацијата „Варки“ во Дубаи.

Со маска од ПАВЛАКА до неверојатен ефект!

Павлаката е производ кој поседува уникатни својства, кои се должат на нејзиниот балансиран состав од лековити материи, масти и витамини (А, Е, Б1, Б2, и Ц). Таа се апсорбира лесно и речиси не остава мрсни траги.Маските од павлака се идеални за сите типови кожа.

За приготвување на маската ви е потребно:

- една лажица павлака,

- една жолчка од јајце,

- една лажица алое.

Алое ќе најдете речиси во сите наши аптеки, во поголема опаковка, но ќе го употребите за приготвување на многу други маски.

Нанесете неколку слоеви од маската на лицето, деколтето и вратот ( штом се исуши едниот слој, нанесете нов ). После 20-30 минути исплакнете го лицето најпрво со топла, а после тоа со ладна вода. Маската има неверојатен ефект, подмладува, ја освежува и храни кожата.

Најчитани

Твитови