Уште 10 специјални работи кои и требаат на Македонија

Покрај Специјалната Јавна обвинителка на Македонија и требаат уште минимум 10 специјални нешта. Exclusive.mk се потруди да направи анализа и да ги ви ги презентира:

1. Специјални банки - кои ќе даваат кредити без камата

2. Специјална влада  - која нема да краде 

3. Специјални медиуми - се мисли на медиум кој нема синхронизирани турски серии кои опфаќаат 80% од програмата а 20% од времето главна тема е Катица Јанева

4. Специјални пејачи - т.е може со закон да се воведат пејачите во Македонија да прават музика и по некој видео спот, понекогаш

5. Специјални затвори - пошто нема смисла Катица да ги стави во Идризово и Шутка нашите политичари, ќе треба и тие да се аболицираат 

6. 11 специјални фудбалери - овде не треба појаснување

7. Специјални школа и факултети за децата на аристократијата - само за да не гледаат обичните смртници како лесно поминуваат претходно наведените

8. Специјален странски инвеститор - кој ќе дава плата над 12.001 денари 

9. Специјален странски посредувач - кој нема да не е** во здрав памет

10. Специјални Јавни куќи 

Хорор: Докторка ги касапела гениталиите на мали девојчиња

Докторка од Мичиген е уапсена откако било откриено дека ги касапела гениталиите на девојчињата на возраст од шест до осум години.

44-годишната Џумана Нагарвала ако биде прогласена за виновна за обвиненијата, ја ќекаат пет години затвор.

Инаку, во САД во 1996. се носи закон со кој се забранува кастрирање на личности помлади од 18. години.

Дел од жртвите на докторката биле уценувани да молчат.

Користејќи го овој трик ќе добиете бели заби за само 180 секунди – сè е природно

Дали пушите? Пиете ли многу кафе или чај? Тогаш овие проблеми доволно ви се познати! Ви предлагаме едноставен рецепт, со оки вашата насмевка ќе блесне. 

Потребно ви е само:

1. Содабикарбона

2. Лимон

3. Помешајте ги овие состојки и истрјте ги забите. ПО 180 секунди, ќе се види резултатот!

Еве како да го елиминирате стресот за 5 минути и да ги спречите болестите!

Тензија, нервоза, стрес, напнатост... Постои билка која ќе ви помогне да се опуштите за многу кратко време.

Рускиот научник Генадиј Малахов открил дека оваа билка која има фантастично дејство против замор и стрес.

Се што треба да направите е да земете исушен ловоров лист, ставте го пепленик, запалете го и искочете од просторијата. По десетина минути ловоровиот лист ќе изгори, а просторијата ќе биде полна со миризливиот дим кој прави посебна атмосфера. Имено, ловоровиот лист при согорувањето ослободува специфични материи кој нас ни помагаат да го ублажиме заморот и да се опуштиме.

Лесно внидушувајте и ќе осетите како се опуштате.

Најчитани

Твитови