Дневен хороскоп – 21 јули

ОВЕН

Денот пред младата Месечина потполно сте збунети од развојот на случувањата. Може да добиете понуда или повик од некој кој ви е многу близок и кој може многу да се оптовари со некое непотребно размислување. Имате начин како да се договорите со Лав за некои важни прашања.

БИК

Подготвени сте да се ангажирате на идејата која се однесува на проевт во кој другите партнери имаат иста функција како и вие. Добивате повик да се јавите на личност која е угледна и подготвена да соработува со вас.

БЛИЗНАЦИ

Нагласената астролошка куќа на креативноста со нагласениот знак на Лав ви носи многу нови поволни можности и денес треба да воспоставите добра комуникација, особено кога е во прашање работата во медиумите или некој самостоен проект.

РАК

Нагласената астролошка куќа на работата и комуникациите со Месечината, Сонцето, Марс и Меркур, ве прави доминантни во друштвото и подготвени да се борите за своите права особено во финансиски поглед. Упорно му ги наметнувате своите идеи на еден воден знак.

ЛАВ

Личноста која доаѓа од странство ви носи поволни вести. Ви претстојат поголеми издадоти кои ќе ве наведат да размислувате да најдете хонорарна работа. Бидете сигурни дека можете да ги средите финансиите.

ДЕВИЦА

Добивате повик да се сретнете со личност која има приватен бизнис, но добро би било да се распрашате за што станува збор. подготвени сте да размислувате за нов предлог за кој до пред некое време не сте сакале да размислите. Имате можност да ги зголемите приходите.

ВАГА

Се чувствувате добро во друштво на личности кои би можеле да ја поттикнат вашата амбиција или да ги поддржат вашите идеи. Денес сте многу влијателни, посебно во некое големо друштво каде што сите ви посветуваат внимание за тоа што ќе кажете.

СКОРПИЈА

Се обидувате да бидете фер спрема личност со која имате некој вид на затегнати односи. Нагласеното астролошко поле на кариерата ви носи можност за средба со некој кој ви е многу драг. Нептун во знакот на Риби ве инспирира кога се во прашање уметноста и спортот.

СТРЕЛЕЦ

Ќе добиете поцик да се сретнете со личност која некое време била во странство. Подготвени сте да направите отстапување кое до пред некое време не сте сакале да го направите. Вага, Водолија и Лав ви посочуваат некои работи за ваше добро.

ЈАРЕЦ

Се обидувате да бидете фер спрема Рак и Лав кои од вас очекуваат премногу. Нагласеното остролошко поле на односите и парите ви носи можност за средба со некој кој ви е многу драг. Венера во знакот на Близнаци ве инспирира за уметност и спорт.

ВОДОЛИЈА

Нагласениот знак на Близнаци со Венера во него, за вас значи можност за наоѓање на решение за работа во медиумите или некој вид на пишување, или уметничка работа. Имате проблем во комуникацијата со водните знаци кои премногу бараат.

РИБИ

Преполната астролошка куќа за јавноста со Месечината и Сонцето кои влегуваат во знакот на Лав ви дава можност за проширување на соработката со креативни личности. Се чувствувате прекрасно во друштво на личности кои би можеле да ја поттикнат вашата амбиција и да ги поддржат вашите планови.

Дневен хороскоп (18.07.2017)

Овен

Постои можност за мала нервоза поради нешто што не сте успеале да го решите, или ќе добиете инспирација како да се снајдете во новото друштво во кое може нема да ви биде особено пријатно. Верувате во добрите намери на една Водолија или Стрелец кои ви даваат поволни услови за заедничка работа.

Бик

Малкумина ве разбираат, но на вас тоа не ви е важно бидејќи сте сигурни дека сте на вистинскиот пат кога станува збор за соработката со лицата кои во прилична мера лебдат во облаците. И вие сте прилично расположени со нив да се договорите околу се што ви е важно, а се однесува на нешто на што не можете во голема мера да влијаете без туѓа помош. Всушност сакате да се впуштите во некој многу смел деловен потфат.

Близнаци

Ќе ви биде сервирана одлична шанса за напредок во кариерата. Единствено што се очекува од вас е да вложувате повеќе напори, затоа што ќе треба да научите многу нови нешта. Изненадување на љубовен план ќе ви го растрепери срцето.

Рак

Ако сте се насочиле кон некоја посебна цел во кариерата, денес ќе добиете голема помош од планетите во исполнувањето на тоа. Пред вас е можност за дополнителна заработка, но нема да бидете сигурни дали сте на правиот пат. Вашата ментална енергија е силна па нема лесно да потфрлите.

Лав

Денес на сцена би можеле да излезат некои нови пријатели, нови ставови и нови цели. Некои случувања ќе ве поттикнат на менување на некои одлуки и правци. Ова најверојатно е позитивен развој на настаните па за вас тоа ќе биде многу возбудливо, но веднаш ќе морате да направите некои промени. Со оглед на тоа дека сте ментално многу силни, не би требало да имате проблеми.

Девица

Ќе се појават некои настани од минатото но не грижете се истите само ќе ве поттурнат да одите што побрзо погоре. Ќе имате можност за заработка на дополнителен профит затоа ангажирајте се максимално. Вашите пријатели ќе побараат совет од вас, а вие тоа безусловно ќе го направите. Внимавајте некоја Вага не е целосно искрена со вас

Вага

Доволно долго размислувавте што и како да сторите. Денес направете го првиот чекор преку конкретни дејствија. Преземете малку повеќе ризик од вообичаено. Луѓето околу вас денес ќе влијаат не само на вашето расположение, туку и на начинот на кој што размислувате. Не дозволувајте мнозинството да ви наметне мислење кое вие не го прифаќате.

Шкорпија

Раководени од интуицијата ќе сфатите дека некаде сте погрешиле. Вашето семејство и најблиските ве разбираат но не можат да ви помогнат бидејќи и тие се во тешка ситуација. Вашите барања се преголеми, па затоа ќе владее нервоза и несогласување. Преиспитајте ги одлуките.

Стрелец

Внимавајте како размислувате за себе и не се критикувајте премногу. Обидете се да ги избегнете негативните мисли и не им дозволувајте на песимистичните луѓе да ви влијаат на енергијата. Денес лесно ќе го прифаќате туѓото мислење. Нема да имате потреба од навлегување во долги дискусии или натпревари.

Јарец

Денес проблемите на другите луѓе ќе ви претставуваат толку голем товар што нема да можете да се концентрирате на убавите работи кои ви се случуваат. Ислушајте ги со едното уво проблемите на вашата пријателка или жалбите на вашата колешка, а потоа оттргнете се што побрзо од неа. Никој нема да ви замери ако бидете малку посебични.

Водолија

Избегнете да влегувате во тесно и концентрирајте се на она што ви се случува моментално. Не дозволувајте проблемите да ве контролираат. Подобро е денес да се концентрирате на оние проблеми кои можете да ги решите, наместо на нешто од минатото кое не можете да го промените. Закажете средба со поранешните соработници, ќе ви се отвори можност за дополнителен профит.

Риби

Некои лоши вести поврзани со вашата работа денес би можеле многу да ве вознемират. Најверојатно ќе се запрашате каква е вашата иднина и како да го промените тоа прашање. Размислете за тоа, но не донесувајте одлука. Мора да бидете повеќе сигурни во себе отколку што сте. Во меѓувреме разгледајте ги сите опции.

Неделен хороскоп од 17 – 23.07.2017 година!

ОВЕН

Работа – Оваа недела сте малку загрижени за плановите кои не се движат во вистинска насока како што планиравте. Време е да бидете отворени со себе и да размислите што всушност сакате од кариерата.

Љубов – На љубовен план, добро ви оди оваа недела. Работите конечно дојдоа во нормала и сега можете на мир да уживате со партнерот.

Здравје – Повеќе одмарајте оваа недела.

БИК

Работа – Ѕвездите ви се повеќе од поволни овие денови, барем што се однесува до бизнис плановите. Продолжете во иста насока, затоа што се добро ви оди. Внимавајте на финансиите, трошите побрзо отколку што тоа инаку го правите.

Љубов – Во вашиот жиот влегува нова, интересна и шармантна личност на која не можете да и одолеете.

Здравје – Повеќе вежбајте и внимавајте на здравјето.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Стресниот период помина и конечно можете малку да се да се одморите оваа недела. Повеќе не се нервирајте за глупости, се на крајот испадна добро. Време е за нови планови.

Љубов – Страстите се смирија и вие сега одмарате сами, но и со партнерот.

Здравје – Не се нервирајте, нема потреба од тоа.

РАК

Работа – Уште една недела полна со нервоза, но вашиот хумор дури и во најтешките моменти не ве напушта. Оптимизмот ве води кон победа и овој пат.

Љубов – Потребно ви е малку време, за повторно да бидете свои, и повторно да го освоите партнерот, пријателите и луѓето кои ви значат.

Здравје – намалете ја нервозата.

ЛАВ

Работа – Доминирате на работа, но тоа на соработниците не им се допаѓа. Тие би сакале да сте помалку успешни, а ќе се обидат на сите начини да ве саботираат, затоа внимавајте повеќе.

Љубов – Партнерот и овој пат ви е најголемата и најсилната подршка. Без втората половина не бисте знаеле како би ги надминале тешките денови.

Здравје – Повеќе одмор и сон.

ДЕВИЦА

Работа – Ве исцрпува напорната работа, потребен ви е одмор или патување. Планирајте подолго патување сами или со најблиските, за да се одморите од работата.

Љубов – Партнерот го мачат проблеми, а сето тоа влијае и на вас. Затоа одморот и разговорот се најдоброто решение.

Здравје – Добро се чувствувате.

ВАГА

Работа – Очекувајте нови финансиски успеси, за кои што никогаш не сте ни сонувале, дека ќе ви се случат токму сега. Најдобрите работи ви се случуваат тогаш, кога најмалку ги очекувате.

Љубов – И во оваа недела ќе настојувате да покажете дека имате емоции, иако понекогаш се криете под оклоп и ги криете чувствата за блиските луѓе.

Здравје – Подобрување на здравствената сосотојба.

ШКОРПИЈА

Работа – Не можевте да ги предвидите овие финансиски непријатности. Вие знаете дека сè ќе биде во ред, но овој период е секако тежок за вас.

Љубов – Место за одмор со партнерот, е тоа што го посакувате оваа недела, а како што велат ѕвездите тоа и ќе се реализира. Дом, одмор и љубов, ви се повеќе од потребни, затоа што на работа не ви цветаат рози.

Здравје – Намалете ја нервозата.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Целта е постигната, сега уживајте во тоа. По паузата, би било добро да се фокусирате повеќе на нови планови, затоа што сега тука, го достигнавте максимумот на деловен план.

Љубов – Љубовта и понатаму ви цвета, па така нека остане и во иднина. Романтика за двајца, ве чека оваа недела.

Здравје – Повеќе вежбајте.

ЈАРЕЦ

Работа – Вие сте секогаш таа личност која ги решава проблемите, па тоа и сега се очекува од вас. Не знаете кому да му верувате, така што секогаш сами се ќе сторите, од колку да се потпрете на другите.

Љубов – Оставате се да си оди по својот тек, затоа што сметате дека така е најдобро, се да и се препушти на судбината и на случајот.

Здравје – Можна несоница, повеќе одмарајте.

ВОДОЛИЈА

Работа – Кој не ризикува тој не добива. Вашата финансиска ситуација е поволна, затоа можете да ризикувате. Време е да ги покажете вашите претприемачки способности.

Љубов – Имате поважни проблеми од емотивните, а партнерот нема разбирање. Во љубовта не ви оди оваа недела.

Здравје – Болки во грбот.

РИБИ

Работа – Деловните планови ви одат од рака оваа недела, а тоа се одразува и на вашата финансиска состојба. Време е и на вас да ви тргне работата, што се случува токму сега.

Љубов – Депресивни и емотивно несредени. На љубовен план не ви цветаат рози. Секому тоа може да му се случи.

Здравје – Можна нервоза и стрес.

Најчитани

Твитови