Голем љубовен хороскоп за 2020: Година на одлуки, трансформации и нови почетоци

ОВЕН

Доколку сте во лош брак или врска што не задоволува, лесно е да се продлабочи кризата во наредните 12 месеци и да ве поттикне во втората половина од годината (особено во октомври) да донесете одлуки што ќе бидат клучни за вашата иднина. Нестабилните односи тешко ќе преживеат оваа година.

Во успешните врски важно е да се постигне рамнотежа помеѓу приватниот и деловниот живот. Ќе имаи прилики за флертување, особено во текот на летото, а и есента ќе биде бурна и страстна затоа што ќе бидете освојувачки расположени. Ако сте сами, во текот на следната година внимавајте да не прифаќате врска што е под она што го заслужувате.

БИК

Пред вас е година за реновирање на вашиот љубовен живот. Уран е во вашиот знак и со него поместувате граници, доживувате нови искуства. Сè е необично, по малку и неочекувано, па може да дојде до нагли разделби, но и спојувања. Јупитер во Јарец ветува повеќе среќни можности.

Биковите кои не се во врска би можеле да најдат среќа во друг град или со личност која патува многу или е странец. Ќе има и поголем оптимизам за оние кои се во брак и во врска. За некои, 2020 година би можела да донесе втор брак, односно запознавање со личност која би можела да заврши во сериозна врска или со брак.

БЛИЗНАЦИ

Вашиот љубовен живот би можел да помине низ фаза на трансформација. Како да доаѓате до точка од која нема враќање назад и сфаќате дека е неопходно да донесете одлука. Парите и врската со партнерот ќе бидат испреплетени, ќе треба да постигнете договор. Ова е година во која би можеле да ја прекинете врската или да започнете тајна врска.

Слободните Близнаци почесто од обично ќе бидат окупирани со зафатени додворувачи, а на шармот на една таква личност би можеле да паднат на крајот на летото. Ако не успеете во тоа, можно е да се појави трета личност која дополнително ќе ги размрда темелите на вашиот однос. Затоа е многу важно да размислите што и кого сакате.

РАК

Пред вас е година на одлука. Лошите односи нема да преживеат. Напуштате сè што ве гуши. Важно е да се заштитите од лицата кои ве исцрпуваат. Пронајдете мир со минатото, а секое враќање ќе покаже дека таму за вас веќе нема ништо.

Но во годината што е пред вас ќе засадите семе за нови можности. Можеби токму новото познанство ќе ви овозможи да излезете од врската што ви е товар. Време е за заборавање на старите навики, стравови и несигурности.

ЛАВ

Пред вас е турбулентна година во љубовта, време на нови можности и големи чекори. Вашиот приватен и деловен живот Можно е о вашиот партнер да започнете бизнис или инвестиција. Ќе има и периоди на нестабилност во кои ќе се прашувате дали сте го направиле вистинскиот избор.

Ако сте сингл, можеби ќе ви се допадне лицето со кое соработувате или ќе имате контакт со некој кој е многу посветен на своите работни места и на кариерата. Но, времето што ќе го поминувате заедно ќе биде многу возбудливо, дури и романтично. Врските на кои им недостасува доверба и стабилност нема да го издржат тестот на реалноста.

ДЕВИЦА

Влегувате во време на препород, во година во која се зголемуваат можностите за подобар и посреќен љубовен живот. Јупитер ве штити, а ќе го збогати и вашиот социјален живот. Повеќе ќе излегувате, ќе уживате, ќе запознавате нови луѓе, а ноќните излегувања ќе бидат исполнети со фатална привлечност.

Во 2020 година можете да започнете нова врска, да се за вљубите, но и да се остварите низ родителската улога. Можно е да ве привлече личност помлада од вас, која ќе ве разбуди. Ќе имате впечаток дека повторно сте живи, дека уживате како што не сте уживале долго време. Не е исклучено некој од минатото да се врати во вашиот живот, односно да ја обновите врската од младоста или со лице со кое сте ги прекинале сите контакти пред неколку години.

ВАГА

Ова би можела да биде една од оние години во која ги сведувате вашите пресметки, година во која ќе одлучите што да направите и како да продолжите понатаму. Веројатно веќе забележавте дека некои луѓе заминаа од вашиот живот и дека вашиот приватен живот многу се смени. Ако сте во долга врска или во брак, би можело да дојде до поголеми проблеми или кризи кои ќе ја нарушат вашата доверба, па дури и стабилноста на врската.

Сега пред вас се 12 месеци на многу интензивни и бурни љубовни искуства кои не само што ќе ви донесат нови познанства, туку можеби и нова љубовна приказна која ќе ве оддалечи од минатото и постојаното враќање кон него. Ако сте сами, дозволете си време за истражување, сè додека не ја пронајдете онаа личност за која ќе можете да речете дека е вистинската!

СКОРПИЈА

Следната година, по астролошки параметри, за вас треба да биде успешна и продуктивна. Во љубовниот живот ви пристигнуваат повеќе задоволства и нови можности. Можно е да се најдете во сериозно искушение, односно да ве привлече личност која е сосема поинаква од вашиот идеален вид партнер и тоа ќе ви биде многу возбудливо.

Прашање е колку ќе можете да ја одржите лојалноста, но ако навистина го сакате партнерот, сигурно ќе донесете правилна одлука.

Сега можете да ги стабилизирате и да ги зајакнете односите со луѓето за кои се грижите и да внесете нови содржини во врската или во бракот. Сепак, нема да толерирате никакви стеги и окови.

СТРЕЛЕЦ

Нов почеток е пред вас. Во 2020 година време е да го оплодите наученото и да го примените сфатеното. Можеби ќе ставите точка на една врска и ќе започнете нова, а можеби ќе сфатите што сè добивате во постоечка врска и колку е таа важна за вас.

За што и да се работи, едно е сигурно. Во следната година влегувате во период на преродба. Kако да не дозволувате ништо да ве исфрли од колосекот. Ќе се разбуди и вашиот авантуристички дух, па од почетокот на јули до крајот на годината незапирливо ќе освојувате и ќе уживате во богатиот љубовен и социјален живот.

ЈАРЕЦ

Јупитер, Сатурн и Плутон во вашиот знак ве креваат на нозе и длабоко ги менуваат вашите љубовни околности. Нема повеќе лоши компромиси, а ако во врската се откажете од вашите принципи и го занемарувате што од врската и го запоставите она што ви е важно, ќе се појават фрустрации и вознемиреност.

Некои луѓе веќе заминаа од вашиот живот, некои допрва ќе заминат, но нивното заминување ќе создаде простор за да создадете нешто ново. И Јупитер ќе ви помогне во тоа. Затоа, ако сте осамени или сонувате за врска со личност која ќе ве „разбуди“, тогаш активирајте се и уште во јануари тргнете во „лов“.

ВОДОЛИЈА

Групирањето на три планети, Јупитер, Сатурн и Плутон „зад вашиот грб“, во знакот на Јарец, на некој начин ќе биде подготовка на теренот за она што ќе влезе во вашиот живот во 2021 година. Затоа искористете ја следната година за да направите ретроспектива на вашиот љубовен живот и да бидете свесни за стравовите и несигурностите што ве кочат.

Ова е време кога би можеле нешто да доведете до крај, односно да сфатите што сакате, а што не во вашиот приватен простор. Некои тајни, како и сè што е потиснато, ќе излезат на површина, па ако тргнете во тајна или забранета врска, можеби нема да можете долго да ја криете.

РИБИ

Пред вас е добра љубовна година, на многу начини постабилна од 2019 година. Ќе има многу помалку неизвесност и нејаснотии. Работите ќе се наредат и подредат, а вие само ќе треба да „пловите“ по таа река на случувања.

Планетите во голема мера ќе го збогатат вашиот социјален живот, но и ќе ве променат.

Личностите кои не се добри за вас, како и врските кои беа лоши, едноставно ќе исчезнат од вашиот живот. Она што долго го чекавте, сега би можеле и да го остварите. Како полесно да ги спуштите вашите соништа на земјата и да ги материјализирате. Ќе имате многу додворувачи, а новата љубов би можела да почне како пријателство.

Последниот хороскоп со сите параметри: Што велат ѕвездите за 2020?

Според кинеската астрологија, 2020 е година на Стаорецот, знак кој е симбол на амбициозност, посветеност и брзина.

Астролозите истакнуваат дека во 2020 година доаѓаат убави промени за знаците.

Овен – време е за нови победи

Бевте многу вредни во 2019, а во 2020 време е да ги соберете плодовите од својот труд. Оваа година ќе им донесе среќа и просперитет на оние кои се потпираат на себе и не се сомневаат во својот успех. Успехот нема да ви падне од небо, туку веќе имате апсолутна заслуга за тоа што ќе го добиете. Ве очекуваат нови победи, ќе имате поттик за остварување на своите амбиции.

 

Бик – исполнување на еден голем сон

Бикот секогаш тежнее кон реалност и никогаш не прави нереални планови. Меѓутоа, во текот на 2020 година ќе се промени погледот на животот, односно родените во овој знак ќе го добијат тоа што одамна го посакувале. Елементот на земја управува со 2020 година, а тоа значи дека Бикот како земјен знак ќе има голема шанса за развој на кариерата, но и финансиска благосостојба.

 

Близнаци – ќе почувствувате голема животна радост

Близнаците се радуваат на промените со отворено срце и голема доза на оптимизам, па за нив секоја година носи нешто позитивно. Оваа година ќе биде особено необична за Близнаците. Иако доаѓа мирен период, сепак Близнаците ќе најдат милион начини да се радуваат. Ве очекува голема радост, но и откритија, патувања и познанства.

 

Рак – враќање на убаво минато

Успех во наредната година ги очекува оние Ракови кои се подготвени да работат на себе и да се посветат на една зацртана цел. За Раковите, следната година ќе биде одлична за обновување на стари врски или враќање на нешто што го изгубиле во минатото. Ова е совршен период за обновување на старите односи и завршување на незавршените работи. Осврнете се на работите кои ви недостасуваат, потрудете се да ги вратите.

 

Лав – никогаш не се откажувајте

Лавовите ги очекува тешка, но многу важна година. Ова е период кога треба да покажете упорност и креативен потенцијал. Во 2020 година, научете нешто ново, испробајте се во нова професија или променете го кругот на пријатели. Ве очекува непредвидлив период на промени, а многу ќе го сменат и местото на живеење. Нема потреба од страв, секоја промена нека биде добредојдена.

 

Девица – време е за семејна радост

Долго чекавте животот да ве награди за вашиот труд. Радувајте се, бидејќи оваа година ви носи среќа, особено кога станува збор за приватниот живот. Во претходните години, постојано се трудевте да воспоставите добар однос со саканата личност, да бидете добар родител или да го решите станбеното прашање. Оваа година ви го носи сето тоа. Радувајте се.

 

Вага – време е за хармонија

Изминатата година, вашиот живот беше исполнет со рутина на секојдневни грижи и недостаток на романтика и уживање. За среќа, конечно 2020 носи убави промени. Подгответе се за период на уживање. Конечно ќе можете да се опуштите, да почувствувате мир, да уживате и да почувствувате вистинска хармонија.

 

Скорпија – позитивни промени

Другите ве нервираат, а ви делува како животот да не е премногу интересен? Со доаѓањето на 2020, работите се менуваат. Следната година е најубав период за да го смените својот живот, и тоа драстично. Не обрнувајте внимание на проблемите, тие ќе бидат мали ситници во однос на убавите моменти кои следат. Скорпиите секогаш одат против правилата, затоа слободно можете да ги срушите стереотипите.

 

Стрелец – судбинска средба

Додека другите чекаат среќата да им се случи, вие уживате. Но, свесни сте дека за вистинска хармонија потребни се уште неколку ситници. Во 2020 ќе го најдете тоа што ви недостасува. Пред вас е судбинска средба, која ќе го донесе тоа што го чекавте, можеби и цел живот. Работите ќе се сменат драстични, во ваша корист. Една судбинска средба ќе ви го смени целиот живот.

 

Јарец – ќе најдете време за себе

Се грижите за другите луѓе со години, трошите време и енергија за да вашите сакани не би морале ништо да прават, а цело време заборавате на себе. Годината која што е пред вас конечно ви носи можност да обрнете внимание на себе и своите потреби. За што сонувате? Во 2020 имате многу можности да го остварите својот сон.

 

Водолија – ќе се фокусирате на најважното

За родените во овој знак, 2020 ќе биде тешка и напната година. Нема да ве очекуваат многу финансии или пак возбудливи ситуации. Сепак, ќе имате можност да ја постигнете целта кон која се стремевте во 2019. Овој период е добар за таа цел, само морате да се фокусирате на тоа што е најважно.

 

Риби – останете позитивни

За вас, следната година ќе биде се само досадна не. Ќе се ослободите од своите внатрешни потенцијални стравови, но и тензии. Оваа година ќе дојдете до едно интересно хоби или ќе се вратите на старо место за кое порано немавте време. Ќе се појави личност која на некој начин ќе ве инспирира да бидете подобра верзија од себе. Убава година е пред вас.

Хороскоп за 16 јануари 2020: Близнаците ќе уживаат во љубовните моменти, Скорпиите ќе имаат многу обврски

ОВЕН

Работа: Со личност во знакот Близнаци, може да остварите позитивна соработка која би траела на долги патеки во иднина.

Љубов: Посакувате да ви се случи некоја нова љубовна врска, и подготвени сте за нови случувања.

Здравје: Минлива главоболка.

БИК

Работа: Денешниот ден не е добро поставен за нови работни предизвици, ниту за било какви важни случувања.

Љубов: Постои фатална привлечност помеѓу вас и една личност која често ја среќавате во работното опкружување.

Здравје: Несоница.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Подготвени сте да покажете иницијатива околу промени кои неопходно е да ги направите во работното опкружување.

Љубов: Уживате во убавите моменти со саканата личност која максимално ви е посветена.

Здравје: Проблеми со нервите.

РАК

Работа: Може да очекувате подобрување и позитивни околности да дојдете до саканите промени на ова поле.

Љубов: Ако имате партнер, може да очекувате дека со него ќе имате мирен ден.

Здравје: Мали проблеми со очите.

ЛАВ

Работа: Добивате прилика да покажете дека сте посветени на работата и дека сте подготвени да се трудите за да остварите напредок.

Љубов: Ќе дојдете до интересно познанство кое наскоро ќе ви донесе љубовна врска.

Здравје: Имате вишок енергија.

ДЕВИЦА

Работа: Финансиите на некој начин ви се променливи и не ви е лесно да го остварите она кон кое тежнеете.

Љубов: Доколку не му покажете на својот партнер како се чувствувате, тој тоа нема да го знае. Важно е да бидете отворени. Ве очекуваат пријатни вести кои ќе ве направат многу среќни.

Здравје: Избегнувајте цигари.

ВАГА

Работа: Работите кои долго време чекаат на вас, треба да бидат завршени во следниот период. Дајте се од себе тоа да го решите.

Љубов: Доколку сте слободни, денешниот ден е поволен за почеток на нова љубовна врска. вагите кои се во врска или во брак ќе ја прекинат љубовната агонија.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.

СКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате ден во кој пред себе ќе имате голем број обврски. Сигурни сте во своите чувства.

Љубов: Очекувајте дека саканта личност ќе знае како да се постави кон вас.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Неопходно е повеќе да се посветите на работата затоа што надредените ви замеруваат често отсуство.

Љубов: Размислете малку околу околностите во кои се наоѓате во врската. Можеби некогаш работите не ги гледате реално.

Здравје: Несоница.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е ден кој може да донесе одредени потешкотии на полето работа. Бидете трпеливи.

Љубов: Ако сте слободни, флерт со нова личност ви доаѓа, а наскоро ќе имате прилика да влезете во љубовна врска.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не ви е многу поволна ситуацијата во текот на денешниот ден, па избегнувајте ризици.

Љубов: Потребно ви е пауза за да сфатите што сакате. Врската во која сте сега ви создава незадоволство.

Здравје: Чувствителен ‘рбетен столб.

РИБИ

Работа: Патувањето во странство кое ве очекува, може да ви биде позитивна пресвртница.

Љубов: Очекувајте позитивни промени на полето љубов. Време е да се изборите за својата среќа и емоции.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

Најчитани

Твитови