Брутално киднапирање на девојка од улица! (ВИДЕО)

Безбедносните камери на паркинг во Тајланд снимија сцена каква што не се гледа често.

Имено, очигледно во прашање е киднапирање, кое е изведено на брутален начин и тоа од страна на две момчиња и нивни помагач кој подоцна се приклучи во акцијата.

На снимката јасно се гледа дека ја пресретнуваат со автомобил, тргнаа да ја удираат, за на крајот жртвата да ја влечат по асфалтот и влечат со нив во непознат правец.

Голема сообраќајна несреќа ја потресе Македонија: Младо момче се бори за живот

Млад мотоциклист денеска попладне е пренесен на скопските клиники со тешки повреди задобиени во сообраќајна несреќа која, според полицијата, се случила во 13:30 часот на улицата „Кеј Братство Единство”, во близина на пазарот во Гостивар.

Од првичните сознанија на увидот на полицијата што се врши со овластување на Јавен обвинител повреден е Р.А. (21) од Гостивар. Тој во моментот на несреќата управувал мотоцикл „Јамаха Р6“ со италијански ознаки.

(фото: архива)

Од се уште неутврдени причини тој се судрил со „Пежо-партнер“ што го управувал гостиварецот И.Н. (58).

Во сударот мотоциклистот добил тешки телесни повреди и во животно загрозувачка состојба е итно бил пренесен на скопските клиники.

Во моментов увидот на полицијата се уште трае и се работи на утврдување на причините и околностите кои довеле до несреќата.

За помалку од два дена, по гостиварските сообраќајници се регистрирани три сообраќајки во кои три лица се потешко повредени.

Хорор живот на девојките од „Red Light District“: „Не злоставуваат, тепаат и продаваа како предмети“!

Квартот "De Wallen", е место каде проституцијата е сосема легална и каде можете да наплатите дури и со кредитна картичка. Девојките од излозите на Црвените фенери (Red Light District) дневно заработуваат и повеќе од 300 евра. 

Но не е се така розево. Голем број од девојките кои работат на излозите на улиците на Црвените фенери се од Источна Европа кои биле доведени на немилосрден начин, тие се силувани од луѓето кои работатат со трговија на луѓе.

"Не продаваат како предмети од продавница", вели една од нив за порталот, „Дејли Меил“.

Анџелика е од Романија и пет години е дел од излозите на Црвените фенери. На само 17 години, со момчето заминале за Лондон а тој ја измамил дека таму ја чека работа како фризерка. Само што слетала во Лондон, била пречекана од непознат маж, клиент кој многу јасно ѝ укажал дека го посакува нејзиното тело.

Пасошот ѝ бил одземен и ја држеле во затвор. Многу брзо ја продале и така се нашла на излозите на Амстердам.

"Типот кој ме доведе до Лондон, па потоа во Амстердам, се однесуваше со мене како да сум парче месо. Кога ги забележав девојките во излозите, започнав да плачам. Не можев да престанам, бидејќи знаев што ме чека", вели Анџелика.

Нејзината дневна заработка била пренесувана директно кон нејзиниот макро, кој дневно ѝ оставал пари само за храна. Исто така ѝ го одзеле мобилниот телефон и ѝ дале друг телефон со кој ќе може да зборува само со својот макро.

Тој ја тепал и ја силувал. Кога ќе се обидела да одбие клиент кој сакал да има незаштитен секс со неа, била исекувана со нож по лицето и ѝ се заканувале дека ако тоа се повтори, ќе помине многу полошо.

"Макрото ми велеше дека тоа е легално, дека можат да ми прават што сакаат и дека полицијата е на нивна страна, а не на моја. Англичаните се најлоши. Тие се однесуваа со мене како да сум ѓубре. Уринираа на мене и се смееа додека го правеа тоа, секогаш беа пијани", раскажува Анџелика.

Најчитани

Твитови