РАЗГОЛЕНИ НОЗЕ И КОЛКОВИ-Северина е ОПАСНО СЕКСИ во најновата фотосесија! (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Северина е една од оние ѕвезди кои секогаш внимаваат на својот изглед и се носат по последните светски трендови.

Овој пат таа е заштитно лице на MASS SHOES, па провокативно позира за нивната есенска фотосесија.

ИЗГЛЕДА НЕВЕРОЈАТНО СЕКСИ! ЗАРЕМ НЕ?

Катарина Маринковиќ згодна и успешна тенисерка (фото галерија)

Катарина Маринковиќ е актуелна и четирикратна првенка на Македонија. Доминира на домашната сцена, но нема меѓународни амбиции, затоа што го става образованието на прво место.

Катарина ја освои четвртата титула во низа  во тенис, во апсолутна конкуренција на државното првенство. 

Катарина започнала да тренира на седумгодишна возраст во ТК Југ и отогаш активно е вклучена на домашни и меѓународни турнири.Покрај четирите титули во конкуренција за жени, 7-8 пати беше државен првак на јуниорските конкуренции.

Таа вели дека примарна цел и е високото образование, а дека тенис ќе тренира се додека е можност да даде се од себе на турнирите. 

Нејзин идол е тенискиот првак Новак Ѓоковиќ

Студентка е по фармација, но кога ќе видите како изгледа ќе ви требаат лекови!

Стефанија Сулева е 23 годишна девојка од Радовиш. Има завршено средно фармацевтско лабараториски техничар, а моментално работи во аптека и студира фармација.

Во манекенството влегла уште на 6-годишна возраст, а додека траело основното и средното школување, Стефанија Сулева имала и повеќе време да се занимава со оваа професија. 

Оваа убавица смета дека убавината е нешто што не треба да се крие, туку треба да се истакне, и дека секој човек си има своја убавина. „Под нега подразбирам внатрешна и надворешна нега, пијам многу вода, се хранам здраво со многу овошје и зеленчук, се грижам за моето лице и тело и внимавам да имам добар сон. Козметичките салони се едни од најпосетуваните места за мене. Во животот се трудам да не се водам според диети и диетални производи, повеќе внимавам да не внесувам многу калории, а внесените калории пак ги трошам со трчање, пливање, пешачење и аеробик“, вели Стефанија, која шест години се занимавала и со балет.

Најпрво што ѝ паѓа в очи кај еден маж е висината. Сака високи мажи со убаво обликувано тело, а и очите се, исто така, меѓу првите работи што ги забележува. „Многу ми е важно како изгледа некоја личност, како се облекува. Личностите без стил за мене се личности што немаат цврст карактер“. Вели дека нејзините родители се одговорни за тоа што е таа денес и за начинот на кој размислува: „Секогаш ми велеа да се занимавам со тоа што ме прави задоволна, па тие се среќни што напредувам во манекенството, но секогаш е присутен и советот дека во животот треба да градам и друга кариера. Ме научија да се грижам сама за себе, да ги препознавам убавото и лошото во животот и дека не треба да се суди според изгледот, туку според тоа што се крие во личноста“.

Најчитани

Твитови