ЕКСКЛУЗИВНО: Реал тргна за Скопје, Роналдо „изгледа добро“

Експедицијата на Реал Мадрид полета од Мадрид за Скопје, каде утре на „Телеком арена“ ќе се сретне со Манчестер јунајтед во Суперкупот на Европа. Прв со фотографија од почетокот на патувањето се пофали Серхио Рамос, кој на својот инстаграм профил објави заедничка фотка со уште неколку соиграчи од автобусот со кој „кралевите“ се движеа кон аеродромот во Мадрид.

„Кралевите“ се комплетни откако и Кристијано Роналдо по одработениот вчерашен тренинг се најде на списокот на патници за Скопје. Португалецот самиот си објави фотографија од аеродромот „Барахас“ на социјалните мрежи со порака „Изгледам добро“. Сепак, се очекува тој да не биде стартер на утрешниот меч, туку да влезе во игра дури во последните дваесетина минути, бидејќи Зидан не сака да ризикува да дојде до повреда пред стартот на новата сезона во Примера дивизион.

Битолчанец застрелан во неговиот дом во Австралија!!

Триесет и шестгодишниот битолчанец Дејан Димитровски е убиен во неговиот дом во Перт, западна Австралија.

Како што пренесуваат австралиските медиуми, Димитровски е брат на Наталија која во 2012 година ја поли со бензин и ја запали Дана Вулин, по што беше осудена на 17 години затвор.

Австралиските медиуми јавуваат дека полицијата се уште трага по убијците.

ЗАСТРАШУВАЧКИ: Денешниот топлотен бран доби вакво име...!!

Европа ја удри нов топлотен бран, кој донесе температури до 40 целзиусови степени. 

Овој топлотен бран веќе со недели прави проблеми во Јужна Европа, па во Италија го доби името Луцифер.

Веќе цел Балкан е во таканаречена црвена зона и се преопрачува што помало изложување на сонце. Викендов се очекува температурите да се искачат до 43тиот степен.

Најчитани

Твитови