Снимен Михаел Шумахер !! Пет години по тешката повреда на главата (видео)

Легендарниот светски шампион во Формула 1 по страшната несреќа на скијање, кога тешко ја повреди главата веќе пет години живее скоро во целосна изолација.

Семејната вила во која живее  седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер е затворена за јавноста, барем до сега. Сега семејството на славниот возач одлучи да ги отвори портите на вилата поради снимањето на документарен филм за животот на големиот ас во Формула 1.

Германските режисери Михаел Вех и Бруно Камеретнс направиле кинематографско дело со наслов „Шумахер“.

Филмот е посветен на според многумина најдобриот  возач во Формула 1 во историјата. Премиерата на филмот за популарниот Шуми е закажана за декември годинава.

Во документарниот филм ќе бидат опфатени различни аспекти од животот на Михаел, а мозаикот на сторијата е претставен преку визурата на таткото на Михаел, Ролф, сопругата Корина и децата Мик и Џина.

Семејството Шумахер во целост го поддржува документарниот филм. Во филмот ќе видиме неколку ретки интервјуа и досега невидена архивски снимки. Премиерата на филмот е планирана за 50 роденден на Михаел Шумахер и за 25- годишнината од неговиот прв триумф.

Инаку пред пет години Михаел Шумахер на скијање на Француските Алпи удри во карпа и доживеа тешка повреда на главата. Цели шест месеци Шумахер беше во вештачка кома поради повеќекратните повреди на главата и рбетниот столб. Многу работи поврзани со неговата рехабилитација  се уште се држат во тајност, дури и во моментов не е познато во каква здравствена состојба е легендарниот шампион.

Ќе се наежите! Нешо и Валери со ново ремек дело насловено „Ќе Биде“

Талентираниот рапер од Велес, добро познатиот Нешо, изминатиот викенд го промовираше неговиот албум 'Балканизам'. Исто така, вечерта имавме прилика да го погледнеме и неговиот нов видео запис за песната 'Ќе Биде', песна која е во соработка со Валери.

Песната е извонредно дело, кое ќе Ве мотивира да не се откажувате и ќе Ве наежи видео записот во кој учествуваа добро познати спортисти и артисти од нашата земја. На текстот работеа Нешо и веќе познатиот соработник на Валери, Темелко Андреев кој се потпишува и како автор на музиката и аранжманот.

Видеото е работено од Темелко Андреев. Во продолжение слушнете ја песната и погледнете го официјалното видео за песната. Албумот „Балканизам“ можете да го набавите во Југотон. Гледајте до крај, нема да зажалите!

Ќе се наежите! "Балканизам" - новата песна на Нешо (Авторизација)!

Светско а наше! Ви го претставуваме новиот сингл со наслов „Балканизам“ дело на велешкиот рапер Нешо во соработка со продукција Авторизација. Овој видео запис е првенец од истоимениот албум "Балканизам" кој ќе биде промовиран наскоро како прв соло проект на Нешо.

Песната „Балканизам“ е продуцирана од Темелко Андреев, а видеото е продукција на Дарко Спасовски, Нешо и Темелко Андреев. 

Најчитани

Твитови