Еве што стварно се случува кога секое утро ќе изедете мед и бел лук на празен стомак!

Белиот лук е познат како една од најздравите намирници, природен антибиотик и лек за многу болести. Тој се покажал како исклучително корисна намирница која го подобрува работењето на срцето, го намалува крвниот притисок и холестеролот, спречува болести на срцето и го намалува ризикот од срцев удар. Исто така е многу ефикасен за намалувањето на ефектите од атеросклерозата.

Исто така белиот лук  може да ги олесни поедноставните здравствени проблеми, вклучувајќи ги и алергијата, настинките, грипот, каснувања од инсект и габични инфекции.

Редовното конзумирање на белиот лук може да ги намали симптомите на остеоартритис, дијабетис и зголемената простата. Покрај тоа, белиот лук го стимулира имунолошкиот систем и го ја подобрува способноста на телото да ги елеминира токсините. Во комбинација со ѓумбир и лук, белиот лук може да поддржи детоксикација на хемотерапијата.

Како да го користите белиот лук

Како што и претходно е споменато, да го јадете белиот лук сиров е далеку покорисно отколку кога се јаде готвен, бидејќи неговата активна состојка, алицин, останува во својот природен облик. За оптимални здравствени бенефиции, изедете бел лук 15 минути пред оброк. Тоа ќе ги активира хемиските реакции кои го прават алицинот лесно да се апсорбира од страна на вашиот организам

Поради тоа што белот лук е познат по неговиот јак вкус, одличен начин да се уништи овој вклус е да се измеша со мед. Исецкајте 2-3 чешниња бел лук и измешајте го со лажичка мед. Земајте го секој ден, а само по седум дена ќе се чуствувате многу подобро и посилно.

Исчистете ги белите дробови: Напиток од 3 состојки кој дава одлични резултати

Доколку сте пушач или поранешен пушач, Вашите бели дробови се веројатно под влијание на токсините од цигарите. Со цел да ги прочистите, Ви претставуваме моќен напиток од три состојки – ѓумбир, кромид и куркума.

Ѓумбирот помага во елиминирање на вишокот слуз во белите дробови. Кромидот како и лукот има антиканцерогени својства, а е одличен борец и против бројните малигни состојби. Тој е посебно делотворен во спречување на разни болести на респираторниот систем. Куркумата е богата со витамини и минерали, а содржи и супер здрави омега-3 масни киселини. Овој зачин има антивирусни, антибактериски и антиканцерогени својства. 

Потребни состојки:

• 400 грама кромид

• 1 литар вода

• 400 грама шеќер (доколку сакате поздрава верзија, користете мед или јаворов сируп)

• 2 лажици куркума

• еден корен ѓумбир

Подготовка:

1. Во водата додадете шеќер, ставете ја на оган и оставете да зоврие.

2. Исечете го кромидот на четвртинки, исецкајте го коренот ѓумбир и додадете ги во водата со шеќер. Кога смесата повторно ќе зоврие, додадете ја куркумата и намалете ја температурата.

3. Оставете ја мешавината да се готви сè додека не испари половина од водата. Потоа, процедете и претурете во тегла. Кога целосно ќе се излади, ставете ја мешавината во фрижидер.

4. Вака подготвениот еликсир се консумира наутро, по две лажички, а потоа навечер, два часа по оброкот.

Консумирањето на чоколадо три пати неделно го намалува ризикот од срцев удар

Консумацијата на помали количества чоколада може да ја намали шансата за добивање на срцев удар, се тврди во новата студија.

Експертите тврдат дека консумирањето на две до шест мали порции чоколадо неделно ја намалува шансата од нерегуларна работа на срцето за 20 отсто. Тие ја истражувале врската помеѓу консумирањето на чоколадо и нерегуларната работа на срцето, проблем со кој се соочуваат 33,5 милиони луѓе ширум светот. 

Експертите советуваат да се консумираат производи со висок процент на какао, кои се многу здрави и за протокот на крвта.

“Истражувањето покажа дека и мали количества на внес на какао можат да имаат позитивни ефекти врз здравјето”, изјави водичот на студијата, Елизабет Мостофски од Медицинскиот факултет на Харвард.

Фибрилацијата на артериите е најчеста аритмија во општата популација која создава проблем во постарите години, а најчесто ги погодува мажите. Предизвикува вртоглавица, останување без воздух и замор. Сето тоа го зголемува ризикот од срцев удар, заболување од деменција, а во некои случаи може да доведе и до смрт.

Во истражувањето учествувале 55.502 лица на возраст помеѓу 50 до 64 години од Данска, каде се утврдени 3.346 случаи на фибрилација на артериите. Лицата кои консумирале 28,35 грама чоколада неделно за 17 отсто го намалиле ризикот од фибрилација, за разлика од групата која јадела помало количество еднаш неделно.

Важно е да се истакне дека многу поголеми количини на чоколадо не давале подобри резултати.

Најчитани

Твитови