Колку ли само пари чини овој луксузен мебел за домашни миленичиња (галерија)

„Bitch New York“ е една од компаниите кои се занимаваат со најновите трендови во високата мода за домашни миленичиња. Тие одат во чекор со последната мода за миленичиња барајќи најнови изгледи и најединствени дизајни на аксесоари за миленичиња.

Овде можете да пронајдете луксузни носилки за кучиња, во кои вашиот миленик ќе патува со стил, или луксузни ланчиња за кучиња, кои преку вашето куче ќе го отсликуваат и вашиот стил. Најинтересниот дел од овој тренд кога зборуваме за милениците и лускузот е лускузниот мебел за миленичиња.

Што се однесува до луксузниот кревет за вашиот миленик, тука имате голем избор. Тие варираат по боја, форма, материјали од кои се направени и секако по цена.

Најскапиот кревет кои моментално го имаат во „Prestigious custom dog bed“, тој чини 3.750 долари. Другите се малку поевтини, но и тие ќе ви овозможат да го разгалите вашиот мал влакнест пријател, кој тоа сигурно го заслужува. Сепак, кучето е најдобриот пријател на човекот…

 

Нешто незамисливо, а воедно и најмило: Маж и гепард се најдобри пријатели (фото)

Гепардот Габриел го обожава Долф и постојан го лиже по лицето и го прегрнува со шепите.

Долф си Вокер (50) го сретнал Габриел во центарот за згрижување на гепарди во Јужна Африка, каде со прекини волонтирал 4 години.

Се запознале кога гепардот Габриел имал само 8 месеци и брзо формирале специјална врска. Долф со рака го хранел младенчето и лежел до него.

Тој вели дека треба навистина долго време за да формирате врска на доверба со диво животно.

Долф отсекогаш сонувал да се спријатели со некој предатор и сега има таков пријател и секој пат кога оди во центарот во Јужна Африка, Габриел го прегрнува со шепите и го лиже по лицето.

„Габриел се сеќава на специјалната врска што ја имавме додека беше мал и ги памети работите што ги правев за него“, вели Долф.

Сега Долф живее во САД, но оди и го посетува Габриел. Сепак, првиот миг секој пат е внимателен затоа што гепардот е диво животно.

Минатата година тој успеал официјално да го купи Габриел и да стане негов сопственик и со тоа да му бидат дозволени регуларни посети кај него секој пат кога ќе допатува од САД.

Не е мал и го сакаат жените: Погледнете како денес изгледа момчето од Киндер чоколадото (фото)

Се сеќавате на среќното момче кое се смее на пакувањето од Киндер чоколадата? Сигурно се сеќавате, со оглед на тоа што таа чоколада е вкусот на детството за повеќето од нас.

Момчето со шармантна насмевка кое сите го знаеме од пакувањето на Киндер чоколадите, дури минатата година го откри својот „чоколаден ангажман“ на социјалните мрежи.

Иако со години се веруваше дека момчето на пакувањето од, за многу деца омилената чоколада, е комбинација на компјутерска анимација и цртеж, минатата година дознавме дека всушност станува збор за Џош Бејтсон, поранешен детски модел од Велика Британија.

На познатата слика Џејсон имал 11 години, а во моментов тој има 21 година и живее во Лондон, каде што студира меѓународни односи и работи како модел.

Тој е многу популарен на Инстаграм, каде што има речиси сто илјади следбеници со кои споделува селфија и фотографии од патувања.

Најчитани

Твитови