Демир е новиот згоден лик од турската серија ,,Љубовта на мојот живот'' по кој полудеа жените! (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Богат, згоден и неопходен. Тоа е Демир, главниот лик од новата романтична комедија на Сител - "Љубовта на мојот живот".

Македонските гледачки уште по првата недела на емитување на серијата, се "затрескаа" во новиот турски заводник, кој е толкуван од Серкан Чајоглу, турски актер, манекен и модел.

Роден е во 1987 година во Германија, каде израснал и работел како модел.

Вистинска слава доживува со улогата во хит серијата "Сезона на цреши", по што следи и "Љубовта на мојот живот".

Во "Љубовта на мојот живот", Серкан го толкува Демир, сопственик на маркетинг агенцијата каде што работи Ѓокче, образован и богат ерген, сон на секоја жена во Истанбул. Но, проблемот е што тој не и обрнува внимание на Ѓокче, а таа несвесно запаѓа во смешни ситуации поради нејзината опседнатост со шефот.

МАЈКА НА ТРИ, А ЗГОДНА ДО БОЛКА: Бијонсе има 35 години, а облини какви секој посакува! (ФОТО)

Бијонсе ќе ве натера да се запрашате како славните личности се враќаат во добра форма, само неколку недели по породувањето.

35-годишната музичка ѕвезда сподели фотографии од својот нов стајлинг кој одлично ги истакнуваше нејзините облини и тенката половина.

Славната сопруга на Џеј Зи пред само два месеци ги роди близначињата Руми и Сер Картер, а ја имаат и ќерката Блу Ајви.

На фотографиите, популарната пејачка носи припиен црвен фустан од House of CB, сандали од Saint Laurent и кадифено палто од Bouguessa.

 

СЕКСИ ДО БОЛКА: Рада Манојловиќ се соблече по ТАНГА БИКИНИ и покажа зошто е најдобриот задник на Гранд! (ФОТО)

Атрактивната српска пејачка во ваквите пеколни денови реши да се соблече по најтесниот костим за капење и да позира.

Рада Манојловиќ ги доби сите погледи на себе, а нејзиниот задник беше центар на внимание.

Најчитани

Твитови