Македонката Илина ја скијаше Етна во моменти на ерупција (EКСТРЕМНО ВИДЕО)

Несекојдневно искуство на нашата најдобра алпинистка и скијач кој практикува скијање на егзотични дестинации. Минатиот викенд, поточно во петокот на 17 март, Илина Арсова реализираше несекоjдневна авантура скијајќи на планината вулкан Етна, во моменти на негова ерупција. Очекуваме повеќе детали и нејзин извештај од оваа Спилберг авантура.

izvor http://skimacedonia.mk/

Се бара Пепелашка во студентскиот Стив: Која девојка ја изгуби црвената танга (фото)

Сите ја знаат приказната за Пепелашка која го изгуби стакленото чевличе и царските слуги се впуштија да ја бараат. На Пепелашка и се посреќи и стана принцеза...

Но во овој случај станува збор за Пепелашка која е студентка сместена во студентскиот дом Стив Нумов Скопје во трета зграда, попозната како Женска зграда. Во ходникот се најде црвена танга, па следствено се појави фотографија од истата со натпис „Се бара Пепелашка“. Дали ќе се пронајде девојката и дали ќе стане принцеза, останува да видиме.

ШОКАНТНО: Колку чини кока кола лименка на факултет во Скопје? (фото)

Лименка Кока - кола во продавница чини само 25 денари, додека во Бифето на еден од факултетите во Скопје истата чини цели 60 денари. Доколку не верувате, фотографијата е доволен доказ.

Најчитани

Твитови