Совршено украсени крофни (Фото)

Ако сакате љубител на слатки, а особено крофни, можеби би требало пред да ги погледнете овие фотографии да си ветите дека нема да го изедете сето благо што ви се наоѓа дома.

Нозе долги 101 сантиметар: Жените и завидуваат, а мажите полудеа по нејзиниот несекојдневен изглед (Фото)

Швеѓанката Ула Остерген може да се пофали со успешна кариера на модел и билдер, а она по што се издвојува од другите се нејзинте долги нозе од 101,6 сантиметри.

Таа на своите профили на социјалните мрежи открива детали од нејзиниот приватен живот, а најмногу на тренинзи и скапи вечерни излегувања.

На нејзините предолги нозе и совршено тело многу жени завидуваат, а од мажите секојдневно добива милиони комплименти.

Таа вели дека нејзиниот живот е многу променет бидејки во детството преживувала малтретирања од соучениците кои се исмевале за нејзиниот изглед.

Таа во 2013 година почнала редовно да се занимава со спорт за нејзиното тело да добие совршен изглед. На тренинзите го запознала својот сопруг, Тробјорн Остергрен со кој денеска има две деца. 

Тие двајца заедно тренираат и внимаваат на начинот на исхрана. Како што вели, секој ден мора да јаде по 2,2 килограми месо, за да ја задржи својата мускулна маса. 

„Имаме само еден живот. Сакаш да го поминеш извинувајќи се поради себе? Жалејќи? Мразејќи? Биди храбра и верувај во себе. Имаш само еден живот и уживај во него“, вели Ула.

Карлеуша ја навредуваше цел живот, а сега збори за иднината на синот на Сека Алексиќ

Карлеуша во минатото неколку пати ја имаше навредувано својата колешка Сека Алексиќ на Твитер, но овој пат во полемиката ја вклучи и приказната за децата.

Јелена на својот твитер минатата година, непосредно по пораѓањето на Сека без влакна на јазикот вербално удри на својата колешка. Имено, Сека тогаш му се заблагодари на Бог за дарот кој и го прижил по многуте обиди да добие дете, а Карлеуша се спротиставила на постапките и одлуките на својата колешка.

„Дали вие го читате со посебно интересирање ова лудило кое го изјавува Сека за свеќите, Бог и бременоста? Паганиум тременс убер сељачуис“, нагласила Јелена, која употребила израз кој потсетува на докторски „делириум тременс“ што претставува најтешка компликација на нервниот систем.

Овој пат, ЈК се осврнала на изјавата на Сека за желбите врзани за иднината на нејзиното дете и евидентно изразила едно несогласување со нејзините ставови.

Колку за потсетување, на Дара и засмета тоа што Сека закажала концерт на истиот простор неколку дена пред неа, иако беа во иста емисија кого таа го најавила. Сека во прв момент не можела да поверува дека такво нешто можело да и пречи на нејзината колешка па и посака успешен концерт, но Дара на овие зборови низ смеа и објаснила дека нејзината постапка не е „ни колегијална, ни чесна“ и дека пред тоа таа ја сметала Сека за „добар човек“.

Најчитани

Твитови