Потресна приказна на руска манекенка која била приморана гола да скокне од шести кат во Дубаи!

Руската манекенка, 23 годишната Екатерина Стетсјук, која бегајќи од маж кој сакал да ја силува, скокнала од шести кат во хотел во Дубаи.

Таа тврди дека шефот кој е Пакистанец, кој како сопственик на агенција за модели ја одвел во Дубаи, пробал да ја  силува под закана со нож во хотелска соба, при што подоцна а тој ја обвинил дека сакала да го убие.

Во московската програма „On Air Live“, раскажала дека се спротиставувала на неговите напади, но дека ја повикал во работно време да дојде во хотелот во кој престојувал. 

-Почна сексуално да ме вознемирува, да ми ги допира колената. Сфатив дека морам брзо да одам, вели таа.

-Побегнав во ходник, но тој ме фати за коса и извлечка во собата. Зема нож и ме притисна на ѕид, држејќи ме за врат, почна да ме дави, продолжува таа.

После тоа ја натерал да се соблече.

-Ужасно се плашев, не толку дека ќе ме силува, најмногу се плашев дека ќе ме убие, кажала манекенката.

Таа успеала да се тргне од него и гола скокнала низ прозор, а преживеала само благодарејќи на тоа што паднала на тенда.

Се уште се опоравува во болница од повеќекратните повреди на грбот кога е уапсена. Вели дека два пати е оперирана и дека и вградиле титаниумска плочка во грбот, како повторно би можела да оди.

-Полицијата едноставно ме извлече од кревет. Во тоа време можев само да ги мрднам прстите и вратот. Ме сместија количка, ми го одземаа телефонот и ме однесоа.

Таа додава дека е обвинета дека го нападнала Пакистанецот со нож.

-Тоа е измислица. Тоа е муслиманска земја, во која законот ги штити мажите, вели таа.

Стетсјук се вратила во Русија после три месеци во затвор, додека нејзиниот шеф кој бил депортиран во Пакистан, поминал без казна.

Манекенката сепак признава дека згрешила што ја прифатила работата и вели дека имала „луда среќа“.

Дарко Лазиќ открива детали од врската со Кија Коцкар! (ВИДЕО)

Пејачот Дарко Лазиќ за време на синоќешното гостување во емисијата „АМГ Шоу“, призна дека бил во љубовна врска со победничката на реалното шоу „Задруга 1“ Кија Коцкар. На прашањето кога биле во врска Лазиќ првенствено одговори дипломатски но подоцна се предомисли и изјави дека нивната романса се случила пред многу години додека тој не бил женет. 

Аца Лукас во тајна љубовна врска со учесничката на реалното шоу „Задруга“ - Маријана Зоњиќ!

Аца Лукас  се огласи по повод пораките кои се појавија, во кои, наводно ја повикува учесничката во „Задруга 2“ Маријана Зоњиќ во неговиот стан на Вождовац.

Со месеци се шпекулира дека Лукас и Зоњиќ се во блиска врска, а сега осамна и нивната преписка.

Aцa: “Дали си во Белград сега?”

Маријана: “Јас само што слетав пред малку, уморна сум. Ајде, ако можеш јави ми се  утре”.

Аца: “Ако не си многу уморна, ако сакаш можам да да дојдам по тебе.  Еве сега си одам накај дома, а не знам за утре? Ајде дојди, нема да миеш садови  кај мене. Остани малку одмори се кај мене, освен ако не си сама? ”

Маријана: “Со две пријателки сум. Уморна сум од пат, пеев цел месец, па затоа најдобро би било утре.

Аца: “Ма не е проблем!  Дојди сега, ќе дојдам по тебе. Не ќе можам да заспијам, само сакам да те видам.”

Маријана: “Наспиј се вечерва, морам да се одморам и јас, а утревечер дојди по мене и ќе одиме каде што сакаш. Утре сигурно, ти ветувам.”

Поради оваа преписка, Телеграф.рс го покани пејачот да ја прокоментира целата ситуација.

“Ве молам, бидете сериозни, сакате ли да ви дадам преписка во која Бијонсе ме повикува за секс?” – коментирал Лукас на негов начин.

Најчитани

Твитови