Му беше сериозна конкуренција на Кајмановски: Илма Карахмет и денес ги растреперува сите со својот глас! (видео)

Најмладата учесничка во првата сезона на Х - фактор Адриа, Илма Карахмет, денес е израсната во вистинска девојка. „Има један свијет“ беше песната со која Илма, си ги отвори вратите кон популарноста.

И по 4 години од завршувањето на првиот балкански Х - фактор, кога сите мислеа дека Илма ќе се откаже од музиката, таа го докажа спротивното. Секојдневно објавува видеа на кои таа музицира, а една година по завршувањето на шоуто таа објави и песна.

Последното во низата видеа е намето токму за нас од Македонија. Таа го отпеа евергринот „Тајно моја“, а како звучеше во нејзина изведба погледнете во продолжение!

ДИНО МЕРЛИН ВО СОЛЗИ: Младите Аднан и Тарик го расплакаа со изведбата на „Да је туга снег“! (видео)

Дека на младите светот останува, се доказ и младите Аднан и Тарик, кои пред две години и се претставија на јавноста преку музичкото шоу „Х-фактор“. 

Имено тие ја расплакаа една од најголемите ѕвезди на Балканот, Дино Мерлин. Безвременската „Да је туга снег“ од овој пејач, Аднан и Тарик беше песната која го расплака Дино.

Слушнете ја и вие оваа изведба на овие млади момци, со сигурност ќе ви ги стопи срцата и на вас.

ОВА Е НАЈМЛАДАТА НАСЛЕДНИЧКА НА АДЕЛ: Има само 12 години и е од Македонија! (видео)

Слободно можеме да кажеме дека ова е најмладата наследничка на Адел. Ова девојче се вика Сара, а презива Гигова има само 12 години и доаѓа од Скопје.

 

🍭

A post shared by Sara Gigova (@_saragigova_) on

Има настапувано на повеќе музички фестивали во и надвор од границите на Македонија („Неки нови клинци“, „Откритие Европе“, „Езерски бисери“...). Моментално е актуелна по мјузиклот „Тајно моја“, а во мјузклот влезе преку музичко натреварување „Кастинг талент шоу“.

 

💌

A post shared by Sara Gigova (@_saragigova_) on

Во продолжение погледнете ја изведбата на „Don't you remember“ од Адел, која и те како ќе ви докаже дека соодветно и го дадовме епитетот наследничка на Адел.

Најчитани

Твитови