Американската пејачка Деми Ловато имам целулит, па ШТО!? (фото)

Американската пејачка Деми Ловато (27) во мај оваа година објавила фотографија во бикини, направена на одмор во Бора Бора, а сега конечно собрала доволно храброст и со светот ја споделила истата слика – само необработена.

Американската пејачка така, како што самата признала, се соочила со својот најголем страв – целулитот.

– Ова е мојот најголем страв. Необработена фотографија од мене во бикини. И знаете што, тоа е целулит. Толку сум уморна од тоа да се срамам од своето тело, уредување фотографии за другите да мислат дека сум прекрасна, но тоа едноставно не сум јас. Сакам ново поглавје во мојот живот, да можам да бидам автентична, наместо да пробувам да исполнувам нечии други стандарди – напишала Деми во описот на фотографијата, која симболично, ја објавила баш вчера на Меѓународниот ден на целулитот.

Ловато е жена која поминала многу. Во минатото се борела со пореметување на исхрана, депресија, па самата си нанесувала повреди, а завршила во болница заради предозирање од опијати.

Денеска таа ги користи социјалните мрежи за да ги едуцира своите обожаватели и следбеници за менталното здравје, а веќе подолго време се залага и за правата на хомосексуалците.

Канје Вест ги згрози фановите: Ќе ви се преврти желудникот кога ќе видите што прави (ВИДЕО)

Американскиот рапер Канје Вест (42) неодамна основа своја црква во Ватс – Калифорнија со цел да одржува „миси“ за своите пријатели и обожаватели.

На неговиот религиозен обред на почетокот присуствуваа само членови на семејството Кардашијан, но потоа почнаа да се појавуваат и нивни пријатели, а на миса дошол и Бред Пит (55).

За време на еден концерт со религиски елементи, обожавателите го фатија Вест како го допира увото, а потоа истата рака ја става во уста.

– Дали тој јаде восок од позади уши – бил еден од коментарите, додека други го бранеа раперот, велејќи дека извадил мастика од уста.

Погледнете и проценете сами:

Фото: Карлеуша на снимањето на новата сезона на Ѕвездите на Гранд!

Започна снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ жирито останува во ист состав. Повторно главниот збор ќе го водат контроверзната Јелена Карлауша  и искусните пејачки и музичари: Ана Бекута, Снежана Ѓуришиќ, Вики Миљковиќ, Ѓорѓе Давид и Драган Стојковиќ Босанац .

На првото снимање популарната Џеј Кеј се појави во кралско син фустан од пердуви .

Но, веќе на следното снимање Карлеуша се врати во препознатливиот имиџ. Кус пинк фустан со сини цветови и пуф ракави.

Најчитани

Твитови