Пчелка ли е, Карлеуша ли е (Фото+Видео)

Јелена Карлеуша е жена која важи за секогаш средена и облечена на по најнова мода. Некогаш знае и да претера со нејзиниот стајлинг.

А, дали претерала или не со експериментирањето на својот последен настап, оценете и сами:

 

Press

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Избрани најлошите 18 албуми во 21-от век

Секоја година еден албум посебно го привлекува вниманието на музичките критичари, по што многу брзо ја понесува титулата – Најлош албум на годината.

Интернет страницата „Метакритик“ направи листа на најлоши музички албуми за секоја година, почнувајќи од 2000-та досега.

На листата, која е направена врз основа на оценката на критичари и публиката, се наоѓаат албуми на многу популарни музичари.

2000: Енија – „А Day Without Rain“

Оценка на критичарите: 41/100

Оценка на публиката: 8,5/10

2001: Ран ДМЦ – „Crown Royal“

Оценка на критичарите: 43/100

Оценка на публиката: 4,3/10

2002: Фил Колинс – „Теstify“

Оценка на критичарите: 34/100

Оценка на публиката: 6,3/10

2003: Лимп Бизкит – „Results May Vary“

Оценка на критичарите: 33/100

Оценка на публиката: 4,1/10

2004: Дирти Вегас – „Оne”

Оценка на критичарите: 35/100

Оценка на публиката: 2,1/10

2005: Аланис Морисет – „Јagged Little Pill Acoustic“

Оценка на критичарите: 40/100

Оценка на публиката: 6/10

2006: Кевин Федерлајн – „Playing With Fire“

Оценка на критичарите: 15/100

Оценка на публиката: 2,2/10

2007: Стуџис – „Тhе Wierdness“

Оценка на критичарите: 44/100

Оценка на публиката: 5,7/10

2008: Луј XIV – „Slick Dogs and Ponies“

Оценка на критичарите: 37/100

Оценка на публиката: 5,9/10

2009: Крис Браун – „Graffiti“

Оценка на критичарите: 39/100

Оценка на публиката: 5,1/10

2010: Лил Вејн – „Rebirth“

Оценка на критичарите: 37/100

Оценка на публиката: 3/10

2011: Вива Брадер – „Famous First Words“

Оценка на критичарите: 34/100

Оценка на публиката: 2,7/10

2012: Крис Браун – „Fortune“

Оценка на критичарите: 38/100

Оценка на публиката: 3,4/10

2013: Мегадет – „Super Collider“

Оценка на критичарите: 41/100

Оценка на публиката: 5,5/10

2014: Џенифер Лопез – „А.К.А“

Оценка на критичарите: 44/100

Оценка на публиката: 5,4/10

2015: Мет и Ким – „New Glow“

Оценка на критичарите: 52/100

Оценка на публиката: 5,1/10

2016: Чарли Пут – „Nine Track Мind“

Оценка на критичарите: 37/100

Оценка на публиката: 4,4/10

2017: Чејнсмокерс – „Меmоriеs: Dо Not Оpen“

Оценка на критичарите: 43/100

Оценка на публиката: 1,8/10

2018: Џастин Тимберлејк – „Man of the Woods”

Оценка на критичарите: 55/100

Оценка на публиката: 5,5/10.

Брена не и ја дава на Александра својата венчаница, ова е нејзиниот нов избор (Фото)

Пејачката Александра Пријовиќ ја избра венчаницата која што ќе ја сошие дизајнерката Тијана Тодоровиќ, а материјалот веќе е порачан од Италија.

Како што пренесува Блиц нејзиниот фустан ќе потсетува на принцезите од бајките, а истиот ќе го сошие дизајнерката која инаку е блиска пријателка со пејачката. Таа не сакала нејзиниот фустан да го направи странски дизајнер, туку домашен, па затоа и се определила за пријателката на која и верува потполно.

-Сакам мојата венчаница да биде долга, елегантна, но и модерна во исто време. Секако дека ќе имам уште еден фустан во кој ќе се пресоблечам во еден момент, бидејќи сакам да се чувствувам удобно, вели Александра за Блиц.

Инаку српските медиуми претходната недела пишуваа дека Александра ќе го носи фустанот од Кристијан Диор што го носеше и Лепа Брена на нејзината свадба, но Брена изјави дека такво нешто нема да се случи.

Најчитани

Твитови