НАЈЗГОДНИОТ ПОЛИЦАЕЦ ВО СВЕТОТ: Ќе заработува 1 милион, одкако објави слика со униформа! (Фото+ Видео)

Даниел Рангеринг стана светски познат полицаец по објавувањето на селфи слика со своите двајца колеги, за време на ноќната смена која кога се појави ураганот Ирма.

Даниел Рангеринг или поточно офицер Рангеринг сега треба да се појави во следните снимања за новата сезона на "Survivor". Тој ќе биде солидно платен за неговиот изглед, можеби заработувајќи до 1 милион долари.

Тој е исто така и силен поборник за подобри односи меѓу полицијата и децата!

Рангеринг, 27, стана славен откако тој и уште двајца колеги полицајци, објавија селфи од нив работа во ноќта смена на ураганот Ирма.

Неговиот почеток на слава е во контраст со срамната патека на кариерата на друг полицаец во "Ирма" - офицер Михаел Хамил поднесе оставка од полицијата во декември поради антисемитски коментари што ги напиша на Фејсбук.

Извесно е дека Рангеринг ќе лета за Фиџи за да започне со снимањето на сезоната 37 до крајот на оваа недела. Неговиот последен ден во „Gainesville Police Department“ беше минатата недела - но неговата патролна работа е пријавена да остане отворена за него ако одлучи да се врати и независно на тоа кога би се вратил.

Карлеуша се пофали на Инстаграм со новите одчила од 6.500 долари

Дека пејачката Јелена Карлеуша не штеди кога станува збор за нејзиниот изглед покажала многупати. Овој пат таа се пофали на Инстаграм со новите Шанел очила, за кои објави и фотографија дека чинат 6.500 долари.

Меланија Трамп поминува низ пекол

Од кога е прва дама на САД, Меланија Трамп не крие дека е незадоволна. Поранешната словенечка манекенка на почетокот на кампањата се обидела што е можно повеќе да биде во сенка, а често и нагласувала дека за неа е најважно одгледувањето на Барон.

Од моментот кога Трамп стана претседател, животот на Меланија се претворил во она што таа никогаш не сакала.

„Нивниот живот се претвори во реално шоу од типот на Кардашијани. Постојано се во весниците, а скандалите само се множат. Се што Меланија не сакаше да и се случи и се случува“, вели близок пријател на Меланија.

Иако на почетокот на кампањата Меланија не била премногу популарна, денеска според одредени анкети таа е најпопуларниот член на семејството Трамп.

 Дека уживала во животот пред изборот на Трамп, потврдува уште еден извор близок на првата дама.

„Меланија пред мандатот можеше да работи се што ќе посака и да биде опкружена со семејството колку и да сака. Слободното време го поминуваше на нивниот имот на Флорида, уживајќи во спа третманите, добриот шопинг и вечери со семејството. Пред две години никој не обрнуваше внимание на тоа што таа прави, каде и зошто се појавува. Не им била важна на медиумите. Сега е под луша на јавноста седум дена во неделата и тоа го мрази“, вели изворот.

Најчитани

Твитови