Ситуацијата излегува од контрола: Врањеш стравува за безбедноста на своето семејство, така што ангажирал обезбедување!

Огњен Врањеш, фудбалерот на Андерлехт и репрезентативец на Босна и Херцеговина овие денови е во центарот на јавноста порад секс скандалот што изби со пејачката Јелена Карлеуша.

Токму поради тоа сега е во големи проблеми, па Огњен решил да ангажирал обебзедување кое во чекор го следи неговото семејство, бидејќи се плаши дека некој може да им наштети. Имено, како што пишуваат медиумите Данијела Врањеш и нивната ќерка по град се движат со обезбедување, бидејќи добиваат закани поради аферата за која зборува сета јавност.

„На Огњен му стигнуваа закани по пат на повици и пораки, во кои непознати лица му се заканиле дека ќе му ги повредат најблиските поради деталите кои ги открива за Карлеуша. Тие времето го минуваат во Бањалука, додека не се слегне се, а откако добил закани, Огњен цело време стравува. На жена му и рекол што помалку да излегува и да води сметка за детето. Сопругата Данијела веднаш се сложила со тоа крај себе секогаш да има некој кој би и помогнал во случај некој да се обиде да им ја загрози безбеднсота, бидејќи минува низ голем стрес поради се“ изјавил извор близок на Врањеш.

Пике мора да плати казна од 48.000 евра за брзо возење!

Дефанзивецот на Барселона, Пике, повторно се најде во проблеми со шпанската полиција поради пребрзо возење.

Пике во изминатите неколку години често е санкциониран поради пребрзо возење а овојпат е одлучено да биде жестоко казнет. Имено, Пике пред неколку дена доби нова казна со што ги премина максималниот број казнени поени за возачката дозвола.

Играчот на Барселона неодамна остана без возачка поради што со велосипед доаѓаше на тренинзи, а кога истата му е вратена не издржа долго без нова казна. Сепак, овојпат Пике ќе мора да плати голема сума бидејќи направи премногу прекршоци.

Според пишувањата на шпанските медиуми, Пике вчера доби известување дека мора во следните 15 дена да плати неверојатни 48.000 евра поради преминување на максималниот број на казнени бодови. Можеби ова малку ќе го „опамети“ што се однесува до возењето.

НЕУРОМЕДИКА - официјален партнер и медицинско обезбедување на фудбалскиот камп на Фондацијата „Реал Мадрид“ во Македонија!

Болницата НЕУРОМЕДИКА стана официјален партнер на компанијата „Спорт Арена“ која доби можност да биде лиценциран партнер на Real Madrid Fundation Campus Experience. 

 

Фудбалски камп на Реал Мадрид Фондација ќе се реализира од 14 до 18 јануари 2019 во Охрид, на брегот на живописното Охридско езеро, ставајќи ја нашата држава на мапата на земји во кои што ќе се едуцираат фудбалери на возраст од 7-17 години.

Во интервал од пет дена специјално обучени тренери за млади категории од Шпанија, ќе го пренесат своето знаење и ќе бидат дел од мозаикот на кампот. Според програмата и правилата на Фондацијата на кралскиот клуб сите членови на кампот мора да имаат максимални услови, опрема и стручна помош за сопствено усовршување.

По денешната официјална средба на Генералниот директор на Неуромедика - д-р Емил Угриновски и г-дин Влатко Тодев, претставникот на компанијата „Спорт Aрена“, НЕУРОМЕДИКА официјално стана спонзор на кампот.

Како што изјави генералниот директор на Неуромедика - д-р Емил Угриновски, на сите учесници ќе им бидат обезбедени целосни медицинско - специјалистички прегледи пред почетокот на кампот, а воедно и целосна медицинска грижа целиот период додека трае овој настан. Учесниците ќе имаат медицинска грижа од врвни лекари специјалисти, физиотерапевти и останат медицински персонал. 

Најчитани

Твитови