Алиона и Бруно го направија тоа повторно: СВЕТСКИ И ОЛИМПИСКИ ШАМПИОНИ ПОВТОРНО! (Видео)

Алиона и Бруно го направија тоа повторно! СВЕТСКИ И ОЛИМПИСКИ ШАМПИОНИ ПОВТОРНО СЕГА!

Нивниот слободен скејт (танц) беше магичен. Тие повторно го поставија новиот светски рекорд во слободниот скејт, како и во комбинираниот резултат. Не може да се подобри, магијата во нивното движење и складноста на чекорите, толку се уходани помеѓу нив што се неверојатни секој следен пат! 

14 Познати личности со повеќе деца, го ПОБИВААТ митот дека бременоста ќе го уништи телото!

Многу жени се загрижени дека по бременоста нема да ги вратат телата назад. Сепак, овие славни мајки докажаа дека ниту тесниот распоред на работата, ниту грижата за вашето дете може да ве спречи да имате совршено тело. И тие се подготвени да го споделат своето искуство со другите!

Ние пронајдовме 14 славни мајки со повеќе деца, чии беспрекорни тела се одлична инспирација и мотивација за самоподобрување.

1. Риз Витерспун

 

Риз Витерспун е славна мајка со многу деца: поточно, таа има 3 деца. Актерката се смета за една од најпознатите атлетски ѕвезди во Холивуд. За да остане во толку добра форма, таа редовно вежба како трчање, јога, пилатес и кардио.

2. Кортни Кардашијан

Најстарата Kардашијан сестра, актерка и моден модел Kортни Кардашијан е мајка на 3 деца. За да остане во форма, Kортни одржува диета без глутен и јаде неколку порции храна неколку пати на ден. Покрај тоа, таа секогаш наоѓа време за обука која ги комбинира кардио и вежбите за вежбање.

3. Кејт Винслет

Кејт Винслет е мајка на 3 деца. Кејт тврди дека не се измерила за 12 години, и дури не знае колку е тешка! Актерката, исто така, препорачува дека другите жени "избегнуваат сончање" и избегнуваат да посветат многу внимание на нивната тежина, така што тие не страдаат од несигурност поради нивните тела.

4. Иванка Трамп

Една бизнисменка и ќерка на американскиот претседател, Иванка Трамп има три деца, но тоа не ја спречува да изгледа беспрекорно цело време.
Иванка се буди во 5:30 часот за да има доволно време да се грижи за себе пред да се разбудат децата. Таа медитира за 20 минути 2 пати на ден, не тренира само се обидува да јаде здрава храна.

5. Викторија Бекам

Викторија Бекам и нејзиниот сопруг Дејвид подигаат 4 деца - 3 синови и ќерка. Викторија признава дека таа е многу дисциплинирана личност која работи во салата за 2 часа секојдневно за да остане слаба.

Викторија се буди околу 6 часот и тренира еден час додека децата не се разбудат. Потоа готви доручек за децата, а таа, или нејзиниот сопруг Дејвид, ги зема децата на училиште. По утринските должности се вршат, таа се враќа во салата и вежба уште еден час. По нејзиниот второ тренингот, поранешниот член на „Spice Girls“, сега дизајнер и бизнисмен, се тушира и оди во канцеларија.

6. Гвен Стефани

Гвен Стефани има 48 години, има 3 сина, од кои еден родила кога имала 44 години. На прашањето за нејзиниот облик, Гвен вели: "Нема тајна: само треба да јадете здрава храна, да вежбате и да престанете да чувствувате жал за себе."

7. Деми Мур

Деми Мур има 3 ќерки од својот брак со актерот Брус Вилис. Денес, Деми има 55 години, а таа сеуште е во одлична форма. Фотографијата на десната страна е снимен од филмот наречен "Ангели на Чарли: Само напред", а ние можеме да ја видиме совршената телото на актерката, која во тоа време веќе беше мајка на 3 деца.

Деми се навикна на интензивна обука откако учествуваше во филмовите "Стриптиза" и "Г.И. Џејн". Покрај обуката за сила, Мур во моментов ја практикува јогата и пилатес, а исто така јаде и вегетаријанска исхрана.

8. Стефани Сејмур

Стефани Сејмур стана светска сензација во 90-тите, кога таа се појави во реклама за шампони. Денес легендарниот американски супермодел и поранешниот таен ангел на Викторија е 49 години, и таа е сеуште во совршена форма и покрај фактот што имала 3 деца.

Стефани признава: таа успева да изгледа вака, бидејќи никогаш не јаде нездрава храна и добива доволно физички вежби - прави вежби како пливање, пилатес и пешачење.

9. Кејт Госелин

Кејт Госелин е медицинска сестра од САД, која успеа да заработи 10 милиони долари и да стане ТВ-ѕвезда благодарение на тоа што е мајка на 8 деца. Откако се венчале, Кејт и нејзиниот сопруг дознале дека не можат да забременат поради здравствени проблеми и одлучиле да се подложат на вештачко осеменување. Како резултат на тоа, парот имал близначки ќерки. По 3 години, двојката повторно се упати кон ИВФ и уште шест деца се родени!

10. Џулија Робертс

Џулија Робертс и нејзиниот сопруг, Даниел Модер, имаат 3 деца. Актерката постојано призна дека најважното нешто за неа е нејзиното семејство. Сепак, тоа не ја спречува да изгледа одлично! Во 2017 година списанието "Луѓе" по име Џулија Робертс е една од најубавите жени во светот по петти пат.

11. Анџелина Џоли

Анџелина Џоли има 6 деца, тројца од нив се посвоени, а другите три се роден деца на Анџелина и Бред Пит. За да остане во форма, актерката практикува јога, кикбоксинг и прави аеробни вежби.

12. Наталија Водианова

Наталија Водианова е мајка на 5 деца, а во рок од неколку дена по раѓањето таа дели фотографии на „Instagram“ покажувајќи го нејзиното совршено пост-бременичко тело.

Да остане во форма Наталија избира танцување. Таа нашла мирно и пријатно студио за танц, каде што земала приватни часови. За разлика од другите модели, Водианова не и се допаѓа фитнес, јога или пилатес, бидејќи моделот верува дека кога ги практикувате овие видови на тренинг, рацете и рамената брзо се зголемуваат. Покрај тоа, Наталија се држи до исхраната на крвта.

13. Хајди Клум

Германскиот супермодел Хајди Клум е мајка на 4 деца. Секој од нејзините породилни отсуства траеше не подолго од неколку месеци, по што, таа се врати на работа, и дури беше подготвена да учествува во модните ревии на долна облека.

Хајди вели дека најдобриот начин за слабеење по раѓањето е доењето. Исто така, добра идеја е да бидете физички активни, но важно е да го слушате вашето тело и да не претерате. За да остане во форма, моделот сака да вози велосипед, да шета со кучето или да скока на трамболина.

14. Џесика Алба

Џесика и нејзиниот сопруг имаат 3 деца - две ќерки и син, кој е роден на 31 декември 2017 година. За да се врати во форма, актерката вежба секој ден, дури и ако мора да жртвува скапоцени часови сон. Покрај тоа, таа практикува ниска шеќерна исхрана.

Дестинација од соништата: „GALLEY BAY“ е вашето второ ЈАС!

Освен што ќе Ви биде домаќин Британската кралска морнарица, стара 200 години, со задоволство ќе бидете примени и во светот на топлите морски бранови, мирните пристаништа и прекрасните корални гребени. Брановите се одлична прилика за Антиква- неделата посветена на едрењето а локацијата е одлична шанса за оние кои сакаат да го пронајдат нивното второ „ јас“, преку контакт со животната средина. Рај во рај, дефиниција за прекрасното  „Galley Bay.“

Рустикалното е појавено преку поставувањето на колиби и апартмани на самата плажа, доволни за Вашите моменти на романтика и релаксација. Туристичките агенции во соработка со одморалиштето се задолжени Вам и на Вашата друга половина да Ви овозможат бегство од секојдневието во период од 5-7 дена, кое вклучува приватен појадок, ручек и вечера за двајца, попладневен чај, и луксузни коктели во доцните часови.

Цената е 2350 долари, а незаборавното искуство, можноста за сурфање, кајакарење, пристапот до фитнес центар, тениското игралиште и собата за игри ќе бидат само некои од елементите на Вашето патување од соништата.

Најчитани

Твитови