Актерката Нина Деан е бремена: Пресреќна сум, никогаш не ми било вака! (ФОТО)

Актерката, кореографка и танчарка Нина Деан (29) ужива во бременоста.

Таа и нејзиниот партнер Мартин својот прв наследник или наследничка го очекуваат напролет, а убавата трудница ги израдува свите следбеници на Инстаграм со фотографија од својот труднички стомак.

– „Безусловно“, кратко порача идната мајка во опсиот на споделената фотографија, на која се гледа срце нацртано со кармин на нејзиниот стомак.

– Пресреќна сум. Никогаш не ми било вака и сигурна сум дека Мартин се појави за да го нацртаме и затвориме кругот заедно. Не се раздвојуваме, се смеееме, се сакаме, едноставно, знаеме дека сме еден за друг и тука нема некоја филозофија. Среќата нè одбра нас, а и ние неа. Бебето само е потврда дека нештата се таму каде што им е местото – изјави Нина за медиумите.

Актерката Јана Стојановска и кошаркарот Андрија Бојиќ очекуваат принова!

Македонската актерка Јана Стојановска до неодамна ја криеше својата бременост, но во интервју пред камерата на емисијата „Ексклузив“ на 1ТВ нејзиниот сакан откри дека не само што ќе прават свадба, туку и дека очекуваат бебе.

Избраникот на убавата Јана е кошаркарот Андрија Бојиќ.

Убавите вести врзо се слушнаа и во регионот, па српскиот портал Телеграф.рс ја фотографираше Јана во рана бременост, а фотографијата каде е облечена во бохо фустанче се најде на нејзиниот Инстаграм профил.

 

Последното интервју за медиумите на Билјана Беличанец (ВИДЕО)

Актерката Билјана Беличанец своето последно интервју за јавноста го даде во 2017 година, за Телевизија Нова.

Актерката и поранешна градоначалничка на Општина Кисела Водa Билјана Беличанец синоќа е пронајдена мртва.

Имаше 45 години. Нејзин матичен театар е Драмскиот театар во Скопје.

Нејзиното последно интервју:

извор: курир.мк

Најчитани

Твитови