Пипи Долгиот Чорап денес има 59 години: Еве како изгледа! (ФОТО)

Денес има 59 години, но сеуште многумина ја памтат Пипи Долгиот Чорап.

Иако поминаа многу години, Инхжгер Нилсон и денеска сите ја препознаваат по нејзината карактеристичната насмевка и специфичен поглед.

Еве како изгледа денес...

Што прават денес главните ликови од хит серијата „Подобар живот“?! (ВИДЕО)

Иако, престана да се прикажува во 1991. година серијата „Подобар живот“ и’ денес е една од омилените на подрачјето на бивша Југославија.

Во осумдесеттите години семејството Попадиќ беше ултимативен телевизиски хит, а многумина и денес се сеќаваат на тој некој подобар живот од „Подобар живот“.

Петмината главни актери и денес сеуште се активни во своите професии.

Марко Николиќ, кој го глумеше Драгиша, денес има 71. година и уште глуми. Го гледаме во новата тв серија на ТВ „РТЛ“, „Погрешен човек“, а моментално ја снима серијата „Жигосани во рекетот“.

Пред неколку години Николиќ победил рак, а оттогаш се свртел кон здрав живот. Престанал да пуши и да пие алкохол бидејќи, како што вели, се уплашил од ситуаацијата и бил подготвен да напарви се’ за да преживее.

Светлана Бојковиќ, дива на српскиот етатар, во серијата била Емилија, а ниту таа не престанала да глуми, како во театарот, така и на телевизија и на филм. Моментално со сопругот Славко Краљевиќ се одмора во Ровињ, каде оотишле на покана на колешката Весна Чипчиќ. Светлана има 70. години и едно време со сопругот живеела во Хелсинки бидејќи тој бил амбасадор на Република Србија.

Нивните деца ги глумеле Лидија Вукичевиќ, Драган Бјелкогрлиќ и Борис Комнениќ.

Раскошната Виолета ја отелотворува Лидија Вукичевиќ, која и денес ги заведува фановите со фотки во костуми за капење, на Инстаграм, а многумина се восхитуваат на нејзината фигура која ја одржува и со 56. години.

Контроверзната Лидија актерската кариера ја напуштила поради љубов – се омажила за фудбалерот Митар Мркела со кого има два сина. Љубовта „пукнала“ а таа се посветила на синовите Андреј и Давид.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😘👋

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija) on

За жал, се активирала и политички во партијата на Шешељ, па била и пратеник во Народното собрание.

Борис Комнениќ денес е првак на Драмскиот театар во Белград, а го памтиме како Александар – Саша Попадиќ. Глумецот редовно се појавува во серии и филмови како и во театар. Некои од најзабележителните улоги ги остварил во сериите „Монтевидео Бог те видел“, „Ќе се вратат штрковите“, во кои соработувал со „братот“ од серијата „Подобар живот“, Драган Бгјелогрлиќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😎😎😎

A post shared by _boris_komnenic_fp_ (@_boris_komnenic_fp_) on

Тој го глумел Слободан, а денес е еден од најпознатите глумци, режисери, сценаристи и продуценти на целото подрачје на бивша Југославија.

Бјелогрлиќ се прославил во „Подобар живот“, а продолжил со „Убавите села, убаво горат“. Го режирал филмот „Монтевидео Бог те видел“ кој бил српски кандидат за Оскар, како и истоимената телевизиска серија. Минатата година се појавил во филмот „Јужен ветар“ а моментално снима серија.

Драган Бјелогрлиќ минатата година ја промовираше серијата „Сенки на Балканот“ која се емитуваше во скоро цела бивша Југославија.

100 години стар театар трансформиран во неверојатна книжарница (галерија)

Шекспир напишал „Сиот свет е сцена”, но оваа книжарница и буквално била тоа.

Ел Атенео Гранд Сплендид во Буенос Аирес, Аргентина, започна како театар во 1919 година. Кратко време работел како кино пред архитектот Фернандо Манзоне да го трансформира во грандиозна книжарница.
Сега, луѓето доаѓаат од целиот свет и уживаат во големиот број книги на драматично осветлените полици.

Најчитани

Твитови