Рајот на земјата е во Мексико: Уживајте за миг во занесна глетка на овој феномен (видео)

Високите летни температури се вистински мотиватор за бегство од урбаното секојдневие. Вистински рај, природен спа центар и мелем за душа, несекојдневно место со базени во убавото Мкедико.

Доколку напорно работевте и секако уште повеќе заработивте, отидете директно во Мексико во овој природен спа ценатар. Ако сепак не сте подготвени, тогаш барем за миг со мислите уживајте:

Лудилото на оваа мајка нема крај: Направи три прекршоци истовремено, и сите три се смртоносни (видео)

Тајланѓанка е снимена како во исто време на автопат води мопед, држи мало дете пред себе и куца на мобилен.

Дека употребата на мобилен телефон при возење е опасна, не е ништо ново, а примери како таа забава се покажала смртоносна има многу.

Со тоа се правдаат и ригорозните казни кои се воведени за оние кои ќе ја прекршат забраната за користење на мобилен при возење и тоа со полно право.

Голи и дрогирани се борат како кучиња: Брутално видео од британски затвор

Ова ужасно видео покажува дехуманизирачки ефекти на супер-јаката дрога, некогаш легална, а сега е забранета.

Видеото е направено во затвор во Нортамберленд на криумчарен мобилен телефон, а на него се гледаат двајца мажи кои голи се борат како кучиња, пренесува дневникот „Tisajd“.

Се претпоставува дека затворениците се под влијание на психоактивната дрога „спајс“, која може да доведе до застрашувачки халуцинации.

Двајцата мажи можат да се видат како се туркаат со главите, се гризат, се гребат еден со друг, бидејќи двајцата облечени навиваат додека ги држат на каиш.

Затворот во Нортамберленд е приватен, во него има затвореници од цела северноисточна Англија, а со него управува фирмата Содеко, а не Министерството за правда.

Во еден од затворите минатиот август е прокриумчарено 5,6 килограми спајс. Во друг персоналот морал да бара медицинска помош бидејќи вдишувале секундарно испарување на „спајс“.

Видеото погледнете го ОВДЕ

Најчитани

Твитови