EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Свет

Авион со 133 патници се урна во јужна Кина

Службите за итни случаи за кинеската национална телевизија изјавија дека спасувачите се на пат кон местото на несреќата, а засега нема информации за жртви.

Патнички авион од марката „боинг 737“ на „Чајна истерн ерлајнс“ (China Eastern Airlines) со 133 патници се урна во близина на градот Вужоу во јужна Кина, јави кинеската државна телевизија.

Службите за итни случаи за кинеската национална телевизија изјавија дека спасувачите се на пат кон местото на несреќата, а засега нема информации за жртви.

По падот на авионот, околната шума ја зафатил пожар, јавија кинеските медиуми.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Училиште во Турција ќе се вика „Македонија“ во знак на благодарност за солидарноста по земјотресот

Angela

ВУХАН: Откриени нови случаи, најавено масовно тестирање

Angela

Народна банка ја зголеми проекцијата за инфлација, се очекува таа да остане во умерени рамки

Angela