EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија

Автомобил влета во куќа во изградба

Попладнево во Скопје се случи невообичаена сообраќајна несреќа. Автомобил влета и пропадна во градилиште, односно место каде се гради куќа. На помош мораше да дојдат пожарникари.

За несреќата информира порталот 4њус. Како дојде до тоа возачот да ја загуби контролата и од улицата да излета и да влета во градилиштето ќе се утврди по завршување на полицискиот увид. Нема информација дали има повредени лица.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Бугарија од утре ги повлекува рестрикциите за патување на македонските државјани

Angela

ЕДНА НЕДЕЛА ПРЕД ВЕЛИГДЕН – денес е Цветници, еве што треба да знаете за празникот кој е предвесник на најголемиот идната недела

Angela

Одложени активностите во Собранието поради автобуската несреќа во Бугарија

Angela