EXCLUSIVE MK
Фудбал

Американците го освоија „Голд Купот“

Соединетите Американски Држави го освоија „Голд Купот“ со победата над Мексико со 1-0.
Во финалниот меч што се играше на „Алејант Стадиум“ во Парадајс, а го следеа над 60.000 гледач, победникот беше решен дури во продолжението.
Единствениот гол за Американците вреден злато во дуелот против Мексико го постигна Робинсон во 117. Минута.
Инаку овие две селекции и пред неполни два месеци играа финале и тоа во првото издание на Лигата на нации, а ви во него Американците по продолженија ги добија Мексиканците

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Почина легендарниот играч и тренер на Црвена Звезда, Иван Топлак

Angela

Неуромедика поддржувач на македонскиот фудбал во Порто: Одиме на СП (фото + видео)

Angela

Реал Мадрид понуди 160 милиони евра за Мбапе, но ПСЖ ги шокира со одговорот!

Angela