EXCLUSIVE MK
Фудбал

Американците го освоија „Голд Купот“

Соединетите Американски Држави го освоија „Голд Купот“ со победата над Мексико со 1-0.
Во финалниот меч што се играше на „Алејант Стадиум“ во Парадајс, а го следеа над 60.000 гледач, победникот беше решен дури во продолжението.
Единствениот гол за Американците вреден злато во дуелот против Мексико го постигна Робинсон во 117. Минута.
Инаку овие две селекции и пред неполни два месеци играа финале и тоа во првото издание на Лигата на нации, а ви во него Американците по продолженија ги добија Мексиканците

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

УЕФА може да го отстрани Јувентус од европските натпреварувања

Angela

ГИ ЛЕГНАЛА ПА ГИ УЦЕНУВАЛА ТРОЈЦАТА ФУДБАЛЕРИ НА ЧЕЛЗИ – на онлифанс моделката и се заканува затворска казна доколку ќе има некој „срце“ да ја казни!

Angela

Почина 17-годишен фудбалер на Јувентус (ФОТО)

Angela