EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

АМИЏИЌ ЗАЉУБЕН ПО РАЗВОДОТ: Оваа убавица е новата девојка на водителот (ФОТО)

По разводот со манекенката Данијела Димитровска, Огњен Амиџиќ стапил во врска со својата колешка Мина Наумовиќ, која го води делот „Пази Мина“ во неговата емисија „Амиџи шоу“.

Од првата епизода од новата сезона, кога се приклучи на тимот на Амиџиќ, Мина ги привлече сите погледи поради нејзиниот атрактивен изглед.

-Да, имам нова девојка, во врска сме. Мојот и нејзиниот договор е дека нема да зборуваме за тоа јавно, истакна Амиџиќ.

Како изгледа Мина, погледнете во продолжение:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Naumovic (@callmenaumi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Naumovic (@callmenaumi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Naumovic (@callmenaumi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Naumovic (@callmenaumi)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ГО ЗГРОЗИ СВЕТОТ СО РАСИПАНИТЕ ЗАБИ – што се случува со жолтите заби на славниот актер Џони Деп, „едноставно глетката ми го уништи расположението“ (ФОТО)

Angela

Стои на раце на 60 години: Лидија Вукичевиќ се надмина себеси – оваа поза е тешка и за двојно помладите (ФОТО)

Angela

Цеца се причести за Велигден – еве каде го дочека најголемиот христијански празник, друштво и правеше оваа личност! (ФОТО)

Angela