EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Анастасија Ражнатовиќ го менува животот од корен: Шпанија повеќе не е опцијa за живеење, оваа одлука ќе им го промени животот

Кога пред еден месец го загуби бебето, пејачката Анастасија Ражнатовиќ целосно се повлече во себе. Ги исклучи социјалните мрежи, а утеха се обиде да најде во манастирите и религијата. И колку и да ја тешеа семејството и пријателите, пејачката не можеше а да не ја одболува трагедијата што ја доживеа.

Меѓутоа, еден човек целосно и го промени животот за еден ден. Имено, пред повторно да се вратат во Шпанија, Анастасија и Немања го посетиле отец Предраг, омилен српски свештеник, кој ја објаснува религијата многу јасно за да можат да ја сфатат и обичните луѓе. Освен тоа, отец Предраг е многу сестран и многу духовит човек, а тој е оној кој ја врати насмевката на лицето на Анастасија.

Инаку, деновиве пејачката ги поминува со своето момче во Сен Тропе каде уживаат на одмор со братот на Немања Драги и неговата девојка.

Инаку Немања и Анастасија во иднина нема да го поминуваат времето во Шпанија туку одлучија што почесто да патуваат со друштво и драги луѓе, а во Севилја да бидат само додека работата на Гудел тоа го бара. Се помириле дека се што им се случува, како што рече отец Предраг, е Божја волја и дека ги чекаат многу убави нешта и среќни моменти.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Згрутчување на крвта може да биде фатално: Aко имате еден од овие симптоми веднаш на лекар

Angela

Кога мажите чувствуваат омраза кон жените

Angela

Ако сте родени во некој од овие три знаци, подгответе се за бурен април

Angela