EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Англиски замок од 13 век се продава за 11 милиони фунти

Замокот Лимп се наоѓа во Округот Кент во Велика Британија, има несекојдневен поглед на Ламанш и низ својата историја имал разни цели…

Тоа е здание од 13 век, коешто изминативе 20 години се користело и за свадби и други свечености. Претходно, освен како благородничка резиденција, се користело и како воен објект. За време на Втората светска војна, оттука се набудувале ракетите В1 соборени од Британците.

По завршувањето на војната, замокот го купи Хенри Бичам, кој додал една кула. Овој историски објект го посетиле бројни познати личности, државници, музичари… Пол Макартни тука снимил дел од својот албум „Back to The Egg“, со својот бенд „Вингс“.

Сегашниот сопственик, Роберт Тејлор го купи замокот во 2011 година, а сега го продава за 11 милиони фунти.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Мали совети кои можат многу да значат во бракот

Angela

Знаци дека девојката е во право кога ви кажува дека не сте романтични

Angela

Посебни видови на доверба во емоционалните врски

Angela