EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Фудбал

Андоновски со бронзен медал се враќа од Токио

Селекторот на женската американска фудбалска репрезентација, Влатко Андоновски ги предводеше своите фудбалерки до триумф од 4-3 против Австралија и така го освои бронзениот медал.

Андоновски сакаше да се закити со златен медал на Летните олимиписки игри (ЛОИ) во Токио, но Американките загубија од Канада со 0-1 во полуфиналето, па потоа мораа да се задоволат со победата за трето место на фудбалскиот турнир на игрите.

Меган Рапино и Карли Лојд со по два гола стрелаа за Америка, додека Саманта Кер, Кејтлин Фурд и Емили Гиелник погодија кај Австралија.

Во финалето играат Канада и Шведска.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТРАГЕДИЈА ВО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЗНАТИОТ БОСАНСКИ ПЕЈАЧ – неговиот син почина на прагот пред да стане татко! (ФОТО)

Angela

Неуромедика прв спонзор на ФК Вардар – потпишан 5 годишен договор за медицинска грижа

Angela

За него јавноста малку знае – овој моќник ја оженил водителката на емисијата „Практична жена“, а таа му го простила бурното минато (ФОТО)

Angela