EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Анѓелка Прпиќ избра УНИКАТНО име за својата ќерка, еве во какво креветче ќе спие новороденчето

Актерката Анѓелка Прпиќ се породи и роди девојче, а породувањето поминало добро. Посебен ентузијазам предизвика одлуката на актерката да ја именува наследничката Чарна по нејзината позната улога во серијата „Жените од Дедиње“.

И покрај тоа што мама и бебето се уште се во породилште, актерката и приреди катче на наследничката како од бајка, а на својот Инстаграм покажа дел од собата на бебето.

Анѓелка го сместила креветчето до себе и брачниот кревет, а бидејќи е девојче, актерката избрала нежни бои за Чарна.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

И НЕВЕРНИЦИТЕ ПРЕСТАНАЛЕ ДА СЕ СОМНЕВААТ – во сабота на големиот празник погледнете кон небото, желбите се остваруваат само под еден услов!

Angela

Мајката на Џорџ Харисон се срамела што е жена поради „битлманијата“

Angela

ЧУДО ОД ДЕТЕ Бебе од 10 месеци изговара зборови што многу возрасни не можат

Angela