EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Астролозите го одредија најдобриот датум за венчавка во 2022 година – Еве кој е тој

Ден кога акцентот ќе биде ставен на љубовта, единството и развојот.

Кога планираат големи настани во животот, многу луѓе прибегнуваат кон астрологијата со надеж дека ќе избегнат потенцијални проблеми. Имено, астролозите предвидуваат разни работи, а меѓу нив е најдоброто време за свадба.

Доколку сами го планирате тоа во годините што претстојат, можеби ќе ве интересира дали сте одбрале добар месец, па дури и точниот датум за венчавката, според астрологот.

А астролозите велат дека најдобар месец за свадби во 2022 година е април. Што се однесува до конкретниот датум, најдобар е 30 април.

На тој ден Венера и Јупитер ќе се спојат во Риби, нагласувајќи ја љубовта, единството и растот, а за тоа време ќе се случи првото затемнување во 2022 година во знакот Бик. Бидејќи Бикот е знак со кој владее Венера, акцентот на Венера ќе биде посебен во овој период.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ДЗС: Попишани вкупно 1.132.484 лица, 353.256 домаќинства и 480.364 станови

Angela

Мешаше со колковите, па направи шпага: Јована Јеремиќ откри дел од својата песна „Ролекс“ (ВИДЕО)

Angela

Ѓоковиќ жестоко го нападна АТП: Поважен им е профитот отколку играчите

Angela