EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Астролозите го предвидоа бракот на Анастасија и Немања, еве што друго им предвидуваат

Пејачката Анастасија Ражњатовиќ, ќерка на најпознатата српска пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ е бремена. Анастасија е во четвртиот месец од бременоста, а ова го предвидоа и астролозите.

Тој може да и го даде она што и треба за да стекне самодоверба. Факт е дека и двајцата имаат силно влијание во семејството, но личност со хороскоп како Гудељ знае што сака во животот, без разлика на влијанието на семејството, ако искрено се грижи за таа врска, ќе ја продолжи.Она што е многу позитивно овде и кое не само што може да инспирира во моментов, туку и да влијае на понатамошната перспектива на врската, е хармонијата на неговата Венера во однос на еросот, страста, сето тоа се случува кај воздушните знаци, многу интензивно и жестоко. Одлична хемија“, изјави претходно за Нова.рс астрологот Душан Цинчовиќ.

Што може да донесе иднината? Таа самата мора да ги надмине своите стравови, а тој од неа може да го добие она што не можел да го има со другите луѓе. Не би рекол дека врската нема перспектива, ако и двајцата сакаат и имаат волја и сила, пред се мислам на неа. Можат да остварат врска, тоа им го посакувам од се срце“, изјави претходно за Нова.рс астрологот Душан Цинцовиќ.

Друг астролог претходно за „24седам“ изјави дека двајцата ги поврзува судбината.

„Тоа е првата куќа на парот во Овен. Тие куќи, инаку, покажуваат како другите не гледаат, како би сакале нашата околина да не набљудува и прифати. Ражњатовиќ и Гудељ се речиси исти во тој поглед, бидејќи се дефинирани со ист знак. Во нејзината прва куќа е Венера, а во седмата, буквално спроти нејзината прва, исто. Може да се каже дека на таа страна ги поврзува судбината и дека таа ќе ги спаси од она што Близнаците и Скорпијата можат да го уништат. Венера ќе ги „турне“, бидејќи и двајцата имаат иста суштина кога е во прашање оваа љубов“, изјави астрологот за споменатиот медиум.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Снегот во Австрија го спречи првиот сезонски тест на Рико

Angela

НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ВЕЌЕ НЕ МУ Е ДОРБО – Кејт Мидлтон го прекрши бонтонот кој со векови го почитуваа сите жени (ФОТО)

Angela

ЖЕНИТЕ ЌЕ СЕ ЅВЕРАТ И ЌЕ И ЗАВИДУВААТ – еве како изгледа Анѓелка Прпиќ еден месец по породувањето (ФОТО)

Angela