EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Базен во куќата, кристален лустер, мермерни скали: Погледнете го секој агол од вилата на Цеца на Дедиње (ФОТО)

Најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ ја отвори вратата од својот дом на Дедиње само за документарната шоу програма „Цеца шоу“ која се емитува на ТВ Блиц.

Како што еднаш раскажа Цеца Ражнатовиќ, ѝ било понудено да ја претвори својата куќа во туристичко место, на што, се разбира, никогаш не се согласиле. Вилата која се простира на повеќе од две илјади квадратни метри има сопствен лифт кој води директно до станот на Цеца, а покрај тоа има и огромна дневна соба која музичката ѕвезда ја уредила по нејзин вкус.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Никогаш не се пофалија со луксузот во кој уживаат, но секогаш се грижеа нивниот дом да блеска. Таа никогаш не сакала да ја отвори вратата од својот дом за јавноста, но секогаш се трудела да се погрижи доколку нејзиниот живот биде изложен на јавноста, домот во кој живее да биде дел од нејзината приватност.

Вилата Ражнатовиќ има неколку ката, мермерни скалила, украсна бакарна ограда и големи мермерни столбови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Пејачката секогаш внимавала на деталите, па со голема доза на стил се избирале украсни свеќи, рамки и други работи.

Вредни уметнички дела ги красат ѕидовите на нивната палата…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Она што може да се забележи се богатите, долги завеси украсени со драперии…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Нивниот дом е осветлен и со многу квалитетен мебел.

Ќерката на Цеца, Анастасија често покажува некои од нејзините омилени катчиња…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Пред неколку месеци си го реновираа домот, па изградија базен внатре во куќата, а изгледа како да сте во најлуксузниот хотел. Ражнатовиќ долго време работеше на уредувањето на својот дом, а сега може да ужива во голем базен, сауна, простор за масажа… Цеца најмногу време поминува таму, па сакаше да си создаде оаза на мирот за себе.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ексклузивно ВИДЕО: Прва навивачка химна од навивачите за ракометната репрезентација за ЕП

Angela

Уметноста на вештачката интелигенција не може да се заштити со авторските права, според суд во САД

Angela

Зошто вежбањето некогаш предизвикува качување на килограмите?

Angela