EXCLUSIVE MK
Фудбал

Барселона и Дембеле се поблиску до договор

Барселона постигнала значителен напредок во преговорите со Осман Дембеле за продолжување на соработката, пренесува „Мундо Депортиво“.

Раководството има оптимизам дека преговорите можат да завршат наскоро и Дембеле да стави потпис на нов договор.

Дембеле влезе во последната година од договорот, па доколку не го продолжи договорот следното лето може да си замине без обештетување.

Французинот доживеа тешка повреда на ЕУРО, имаше операција и моментално се рехабилитира, а се очекува да се врати на терените во јануари 2022 година.

Барселона беше загрижена дека може да го загуби фудбалерот без обештетување следното лето, но последните информации се дека двете страни се блиску до договор.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Лукаку веќе е заборавен: Интер му најде партнер на Џеко во нападот!

Angela

Реал Мадрид остана без Мбапе, но се засили со најголемиот француски талент!

Angela

ФФМ официјално го промовираше Благоја Милевски за селектор на репрезентацијата

Angela