EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Без трошка шминка и Фотошоп: Милица Павловиќ го покажа вистинското лице, ја препознавате ли? (ФОТО)

Популарната пејачка вака изгледа без шминка, затоа коментарите не стивнуваат…

Од кога зачекори на јавната сцена, Милица Павловиќ секогаш е стокмена од глава до петици. Како и многу дами, така и пејачката оди на третмани, користи разни кремови и се труди секогаш да ја одржува кожата хидрирана. Сепак, многумина ги интересираше како изгледа Милица Павловиќ без шминка.

Познатата пејачка неодамна на својот инстаграм-профил сподели фотографија без трошка шминка и популарните филтри, а нејзината постапка ги изненади нејзините обожаватели бидејќи сите се навикнати да ја гледаат во елегантни комбинации, со уредна коса и лесна шминка.

Додека нетрпеливо го чекаше настапот во Бања Лука, Милица ги воодушеви своите обожаватели со фотографија, а многумина забележаа дека изгледа совршено без шминка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica)

„Природна убавица, моето златно сонце е најубаво, убава е како кукла“ – се само дел од коментарите кои може да се прочитаат под фотографијата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп – овој знак да се фокусира на заведување на саканата личност, а еве што ги очекува оние што слават роденден денес

Angela

Романтичен јули: Овие четири хороскопски знаци ќе пронајдат вистинската љубов ова лето

Angela

ЦЕЦА ОКОЛУ ВРАТОТ ЗА 50-ОТ РОДЕНДЕН ГО НОСЕШЕ ПОДАРОКОТ ОД АНАСТАСИЈА – моќно значење составено од три збора! (ФОТО)

Angela