EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА Занимливости

Белата куќа блесна во божикен декор: Ова се подароците од срце (галерија)

САД– Белата куќа ги откри своите празнични украси за 2021 година засновани на темата „Подароци од срце“, бидејќи ги истакна работите што го обединуваат човештвото во време на длабока политичка поделба во Соединетите држави и предизвикана од Ковид-19.

Белата куќа соопшти дека верата, заедницата, семејството, пријателството, уметноста, учењето, природата, благодарноста, услугата, мирот и единството се подароците што ги прикажува.

„Додека ја славиме нашата прва празнична сезона во Белата куќа, инспирирани сме од Американците што ги сретнавме низ целата земја, потсетувајќи нè одново дека нашите разлики се скапоцени, а нашите сличности бесконечни“, напишаа првата дама Џил Бајден и претседателот Џо Бајден во празничниот водич за Белата куќа за 2021 година https://www.whitehouse.gov/wp-content/uploads/2021/11/Holiday-Tourbook-2021.pdf.

Во знак на единство, едно дрво има слики од претходни претседателски семејства, и демократи и републиканци, вклучувајќи ги и Обама, Буш, Реган, Картерс и Трамп. Друга е покриена со златни ѕвезди, во знак на сеќавање на војниците убиени на служба.

Новинарите ја обиколија украсената Бела куќа пред свеченото откривање.

Белата куќа направена од колач од ѓумбир во државната трпезарија им оддава почит на работниците од првите редови и има осум општински згради кои ја опкружуваат репликата на домот на претседателот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Одмор за раскажување: Тргнал како патник, а завршил како капетан на авион за Шпанија

Angela

Секс-маратонци! Кои хороскопски знаци имаат најмоќно либидо?!

Angela

Третина од тинејџерките во Јапонија можеби нема да имаат деца

Angela