EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Свет

БЕРЛУСКОНИ СИ НАПРАВИЛ СОПСТВЕНА ГРОБНИЦА ВО ДОМОТ, НО ПОТОА ДОЗНАЛ ДЕКА ЈА НАПРАВИЛ ЗА ЏАБЕ – следувало шок информација уште кога бил жив!

Телото на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони ќе биде кремирано, а неговата пепел ќе биде положена во семејниот мавзолеј лоциран во вилата во италијанскиот град Аркоре, пренесуваат британските медиуми, повикувајќи се на извор близок до семејството.

По државниот погреб, ковчегот со телото на Берлускони ќе биде вратен во вилата Сан Мартино, во близина на Милано, а телото ќе биде кремирано во крематориумот „Валенсијано Панта Реј“, наведуваат британските медиуми.

Берлускони првично го изградил мавзолејот за себе, за членовите на неговото семејство и пријателите, но дури подоцна дознал дека законот дозволува телата да се погребуваат само на јавни гробишта. Сепак, пепелта може да се стави во мавзолеј.

Берлускони почина пред два дена во болница во Милано, на 87-годишна возраст.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Зад ова слатко лице се крие МОНСТРУМ: Ова е убиецот од Младеновац, падна во рацете на полицијата

Angela

Зошто мажите се плашат од обврзување?

Angela

ЦЕЦА ПРВ ПАТ СЕ ОГЛАСИ НА ИНСТАГРАМ ПО ТРАГЕДИЈАТА – откако ќерка и го загуби бебето не можеше да не ја сподели оваа фотографија со фановите!

Angela